باگ بزرگ امنیتی؛ رمز و اطلاعات حساس در مرورگرها به صورت متن ساده ذخیره می‌شوند
باگ بزرگ امنیتی؛ رمز و اطلاعات حساس در مرورگرها به صورت متن ساده ذخیره می‌شوند
ژوئن 21, 2022
تعداد مشترکین شبکه 5G در سال جاری از مرز یک میلیارد نفر عبور
تعداد مشترکین شبکه 5G در سال جاری از مرز یک میلیارد نفر عبور خواهد کرد
ژوئن 22, 2022
آشپزی چینی با ربات‌ها

آشپزی چینی با ربات‌ها

آشپزی چینی با ربات‌ها

یکی از سخت‌ترین کارها برای آشپزهای چینی، تفت دادن غذا و مواد غذایی در روغن کم و با حرارت بالا است که هرکسی توانایی انجام آن را ندارد. این کار بیشتر توسط افراد ماهر و سرآشپزهای حرفه‌ای به خوبی انجام می‌شود.

حالا محققان چینی و سوئیسی با همکاری هم رباتی را طراحی و ساخته‌اند که مانند سرآشپزهای ماهر می‌تواند مواد غذایی را در روغن داغ تفت دهد. این ربات جدید با فرایند هوشمندی که برای آن تعریف شده است، سبزیجات، گوشت یا به طور کلی مواد غذایی را در ماهیتابه‌های با روغن کم و با حرارت بالا به خوبی تفت می‌دهند. در واقع ربات مذکور می‌توانند مانند سرآشپزهای حرفه‌ای، غذا را به سبک چینی‌ها آماده کند.

ربات سرآشپز یکی از جذاب‌ترین و در عین حال کاربردی‌ترین فناوری‌های روز دنیا است که با فرایند هوشمند خود می‌تواند انقلابی عظیم را در صنعت آشپزی به ارمغان آورد.

محققان برای ساخت و طراحی ربات مذکور، یک مدل هوشمند طراحی کرده‌اند که مبتنی بر عملکرد و نحوه کار آشپزهای ماهر است. در واقع آن‌ها برای دستیابی به فرایندهای پیچیده‌ای همچون سرخ کردن مواد غذایی در روغن کم و با حرارت بالا، چنین مدلی را طراحی کرده‌اند.

مکانیسم این ربات سر آشپز به گونه‌ای است که بازو‌های آن از هماهنگی بالایی برخوردارند و حرکت هر بازو باتوجه بازخورد بصری تنظیم می‌شود. در نهایت، محققان و دانشمندان با الهام گرفتن از مدل این ربات، می‌توانند ربات‌های سرآشپز دیگری را نیز تولید کنند تا غذا را علاوه بر خانه در خارج از خانه هم بپزند.

مطلب مرتبط  کدام کشور سریعترین اینترنت موبایل دنیا را دارد؟

منبع: techxplore

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.