حذف نمایش تعداد لایک در اینستاگرام
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۸
لوگوی ویچت
کاهش جذابیت ویچت در چین و جستجو برای اپلیکیشن جایگزین
اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸
لوگوی ویندوز

آپدیت ویندوز و ایجاد مشکل برای آنتی ویروس ها

آپدیت ویندوز

آخرین آپدیت ویندوز که در 9 آوریل 2019 منتشر شد، به نظر باعث ایجاد مشکل برای بسیاری از آنتی ویروس ها شده است.

پس از آپدیت ویندوز، کامپیوترهایی که آنتی ویروس هایی همچون Avast،  Avira،  ArcaBit، McAfee و Sophos بر روی آن ها نصب بوده، تحت تاثیر این باگ قرار گرفته اند.

در ابتدا و هنگام آپدیت، مشکلی وجود نداشته ولی به محض اینکه پس از بروز رسانی کاربر وارد سیستم می شود، سیستم به شدت کند شده و به اصطلاح هنگ می کند. ویندوز 10، همچون ویندوز 7 و 8.1 و حتی ویندوز سرور R22008، سرور 2012 و سرور R2 2012 هم تحت تاثیر این باگ قرار می گیرند.

پس از انتشار نسخه جدید ویندوز در 9 آوریل، مایکروسافت لیستی از آنتی ویروس هایی که با این نسخه از ویندوز هماهنگ نمی باشد را منتشر کرد. بسیاری از کاربران گزارش کرده اند که هنگام اجرای آنتی ویروس های Avast، Avira، ArcaBit ، McAfee و Sophos سیستم آن ها به شدت کند شده و دیگر پاسخگو نیست.

البته برخی از کاربرانی که سیستم آن ها به این باگ آلوده شده توانسته اند که وارد سیستم شوند ولی این کار تقریبا 10 ساعت و یا حتی بیشتر زمان برده است .

آنتی ویروس Avast به کاربرانش اعلام کرده تا سیستم خود را روشن کرده و در صفحه ی ورود به مدت 15 دقیقه باقی بمانند سپس Avast در پس زمینه آپدیت می گردد. ArcaBit و Avira هم نسخه های جدید را برای حل این مشکل کاربران خود منتشر کرده اند.

مطلب مرتبط  بزرگترین اشتباه بیل گیتس در رقابت با گوگل

همچنین کاربران می توانند از طریق اجرا در حالت safe mode ، آنتی ویروس را حذف کرده و این مشکل را حل کنند.

شرکت های Avast و McAfee مایکروسافت را مسئول این اتفاق برای آنتی ویروس ها معرفی کرده و می گویند مایکروسافت با اعمال تغییر در CSRSS ویندوز که مسئول مدیریت اپلیکیشن های win32 است، منجر به از کار افتادن و یا به اصطلاح هنگ کردن سیستم عامل کاربرانی که از آنتی ویروس استفاده می کنند شده است.

حالا که فروشندگان آنتی ویروس ها از تغییری که مایکروسافت ایجاد کرده آگاه شده اند قطعا نسخه های جدید این آنتی ویروس ها مشکلات به وجود آماده را نخواهد داشت.

 

تبلیغ در گوگل برتینا