امنیت وردپرس
کشف آسیب پذیری در پلاگین Databese Reset وردپرس
ژانویه 20, 2020
امنیت وردپرس
آموزش تغییر پیشوند دیتابیس وردپرس
ژانویه 27, 2020
آموزش افرایش حداکثر اندازه آپلود فایل در وردپرس

آموزش افرایش حجم آپلود فایل در وردپرس

آیا می خواهید حداکثر اندازه آپلود فایل در وردپرس را افزایش دهید؟ گاهی حداکثر اندازه آپلود فایل به قدری پایین است که نمی تونید برخی از قالب ها، پلاگین ها و فایل ها و تصاویر خود را در وردپرس آپلود کنید. در این مقاله چند روش ساده برای رفع این مشکل و افزایش حجم آپلود فایل در وردپرس را بررسی می کنیم.

توجه داشته باشید ممکن است روش های معرفی شده در این مقاله در تمامی هاست های اشتراکی پاسخگو نباشد. در این صورت پیشنهاد می گردد برای رفع این مشکل از شرکت هاستینگ خود کمک بگیرید.

 

چنانچه تمایل به مشاهده ویدئو ندارید می توانید دستورالعمل متنی زیر را دنبال کنید.

چگونه حجم آپلود فایل در وردپرس را زیاد کنیم؟

در هنگام آپلود تصویر یا رسانه به صورت اتوماتیک حداکثر سایز آپلود فایل در وردپرس نمایش داده می شود. برای بررسی آن به سادگی می توانید به بخش Media و بر روی گزینه Add new کلیک کرده و در انتهای صفحه حداکثر سایز آپلود فایل در وردپرس را مشاهده خواهید کرد.

حجم آپلود فایل در وردپرس

1 – از طریق فایل Function.php قالب سایت

گاهی اوقات تنها با افزودن کد زیر در انتهای فایل Function.php قالب، اندازه آپلود فایل افزایش پیدا می کند. لذا پیشنهاد می گردد در گام اول این روش را امتحان کنید.

@ini_set( 'upload_max_size' , '64M' );
@ini_set( 'post_max_size', '64M');
@ini_set( 'max_execution_time', '300' );

2 – از طریق فایل PHP.INI

برای استفاده از این روش باید از طریق FTP و یا برنامه File Manager در داشبورد cPanel هاست خود به پوشه root سایت وردپرس دسترسی داشته باشید. چنانچه از هاست اشتراکی استفاده می کنید ممکن است فایل php.ini را مشاهده نکنید در این صورت، باید یک فایل متنی با نام php.ini ایجاد کرده و آن را در پوشه root وردپرس (public_html) آپلود کنید. در فایل مذکور کدهای زیر را وارد کرده و آن را ذخیره کنید:

upload_max_filesize = 64M
post_max_size = 64M
max_execution_time = 300

این روش برای بسیاری از کاربران پاسخگو می باشد. توجه داشته باشید چنانچه حجم آپلود فایل طبق کد ارائه شده در بالا به MB64  افزایش نیافت آن را به 10MB تغییر دهید (گاهی این کار مشکل را برطرف میکند).

مطلب مرتبط  آموزش نحوه رفع خطای Syntax در وردپرس

3 – از طریق فایل htaccess.

گاهی کاربران از روش فایل htaccess. استفاده می کنند. در این روش برای افزایش حجم آپلود فایل در وردپرس باید فایل htaccess. را ویرایش کرده و کد زیر را در آن قرار دهید.

php_value upload_max_filesize 64M
php_value post_max_size 64M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره شد، چنانچه از هاست اشتراکی استفاده می کنید ممکن است این روش ها برای شما کارایی نداشته باشد لذا پیشنهاد می گردد با شرکت هاستینگ خود تماس گرفته و درخواست افزایش اندازه آپلود فایل را بدهید.

امیدوارم این مقاله به شما برای رفع این مشکل کمک کرده باشد.

منبع : wpbeginner

 

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

The following two tabs change content below.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.