یوتیوب
رکوردشکنی یوتیوب کماکان ادامه دارد
ژوئن 23, 2019
پرچم هلند و آلمان
آغاز پروژه راه اندازی اولین اینترنت نظامی دنیا
ژوئن 30, 2019
بیل گیتس

بزرگترین اشتباه بیل گیتس در رقابت با گوگل

بیل گیتس

بیل گیتس : بزرگترین اشتباه من عدم راه اندازی اندورید و فرصت دادن به گوگل برای انتشار آن است.

شاید بیل گیتس موفق ترین کارآفرین تکنولوژی باشد اما این بدان معنا نیست که او هیچ اشتباهی در حرفه ی خود مرتکب نشده باشد.

بیل گیتس طی رویدادی که توسط موسسه “ویلیج” برگزار شد به صحبت درباره ی تاسیس کمپانی و تصمیمات و اشتباهاتی که در این دوران مرتکب شده است، پرداخته است.

گویا بیل گیتس بزرگترین اشتباه خود را دادن اجازه به گوگل برای در دست گرفتن بازار پلتفرم استاندارد گوشی های غیر آیفون می داند. او می گوید “مایکروسافت باید در این بازی برنده می بود”.

وی افزود: در دنیای نرم افزار همه چیز به برنده می رسد. همین دیدگاه باعث شده تا بیل گیتس تدابیر غلطی که منجر به عقب ماندن مایکروسافت از گوگل در زمینه طراحی و انتشار سیستم عامل موبایل را بزرگترین اشتباه دوران کاری خود می داند.

“در این بازی تنها یک کمپانی برنده است، حتی اگر 50 یا 90 درصد از رقیب خود کار کنید باز هم بازنده خواهید بود. تنها یک جایگاه برای سیستم عامل غیر آیفونی وجود دارد که توسط اندروید تسخیر شده است. این در حالی است که اگر سوء مدیریت صورت نمی گرفت قطعا مایکروسافت برنده بود و الان 400 میلیارد دلار به جای گوگل به مایکروسافت می رسید.”

با وجود این اشتباه، بنیانگذار میلیاردر مایکروسافت بر این باور است که مایکروسافت هنوز هم بسیار قدرتمند است ولی اگر آن اشتباه را انجام نمیداد اکنون مایکروسافت “تنها شرکت پیشرو” و نه “یک شرکت پیشرو” بود.

مطلب مرتبط  تیم کوک : محصول بعدی اپل حیرت انگیز است!

گوگل در سال 2005 اندروید را به قیمت 50 میلیون دلار خریداری کرد. این در حالی است که به گفته مجله Forbes، بیل گیتس با سرمایه ای بالغ بر 102.9 میلیارد دلار، دومین فرد ثروتمند جهان است.

جالب است بدانید که در گذشته بیل گیتس در اظهار نظر عجیبی اعلام کرده که به تعطیلات اعتقادی ندارد، در بخشی از رویداد “ویلیج” از وی پرسده شد که آیا دیدگاهش در ارتباط با تعادل کار و زندگی شخصی همچون گذشته است؟ که در جواب این سوال پاسخ داده است :”شاید افراد مختلف در ارتباط با سخت کار کردن نظرات متفاوتی داشته باشند ولی من با تعطیلات موافق نیستم البته این عقیده ی من است و آن را به دیگران توصیه نمیکنم، من بر این باورم که در سال های ابتدایی تأسیس یک شرکت، برای رشد و ارتقا آن باید فداکاری هایی صورت گیرد، به خصوص اگر در حال اثبات موقعیت خود و یا معرفی یک پلتفرم جدید باشید”.

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *