کسب درآمد از وبلاگ
معرفی راه های کسب درآمد از وبلاگ
ژوئن 13, 2018
تبلیغات Google Adwords
چرا از تبلیغات Google Adwords استفاده می کنید؟
ژوئن 18, 2018

پنج راه برای بهبود موبایل مارکتینگ

بهبود موبایل مارکتینگکاربران تلفن همراه به طور متوسط 69% از از زمان کار کردن با گوشی های خود را به وب گردی میپردازند. وسیله ای که صفحه آن از کف یک دست کوچکتر است. طی سالهای اخیر هزینه موبایل مارکتینگ نیز افزایش داشته است و طبق بررسی های به عمل آماده در سال 2019 نزدیک به 72 درصد از جمعیت کل هزینه های تبلیغاتی به سمت تبلیغات موبایل و موبایل مارکتینگ خواهد رفت.

این برای کاربران موبایل مارکتینگ به چه معنا است؟ اگر برای این نوع تبلیغات برنامه ریزی و استراتژی خاصی نداشته باشید فرصت عالی رسیدن به چشم اندازها را از دست خواهید داد.

پنج راه وجود دارد که می توانید همین امروز استراتژی موبایل مارکتینگ خود را بهبود ببخشید:

1- ساختار و طراحی سایت

ایده ای که همیشه خوب خواهد بود این است که استراتژی خود را از صفر پایه گذاری نمایید. نقطه صفر شما وب سایت شما است. سایت شما مکانیست که مشتریان شما برای بررسی شما و کسب و کارتان به آن سر می زنند و در مورد شما و خرید از شما تصمیم گیری می کنند. بهبود وضعیت سایت شما نه تنها بر روی نمایش سایت در سرچ های ارگانیک موثر است بلکه اولین تعامل چشمی کاربر با کار و برند شما می باشد.

اولین مسئله مهم این است که کاربر بدون هیچ زحمتی و به راحتی راه گزینه تماس با شما را مشاهده کند. این موارد را در بالاترین نقطه سایت قرار دهید.

نکته دیگر اینکه باید و باید تمامی اجزای سایت شما از جمله تصاویر با نسخه موبایل کاملا سازگار باشد.

مطلب مرتبط  برای فعالسازی تبلیغ در گوگل چه اقداماتی باید انجام داد؟

2- هدف گیری کاربران موبایل

تقریبا 60 درصد جستجوهای تجاری از طریق موبایل آغاز می شود. جستجوی تلفن همراه برای کسب و کار محلی بسیار مهم است، زیرا کاربران اغلب از طریق تلفن همراه آنها را جستجو می کنند و در همان روز سایت شما را بررسی میکنند.

برای قرار گرفتن در صدر نتایج جستجو می توانید از تبلیغات کلیکی ادوردز استفاده نمایید. در این نوع تبلیغات شما می توانید محل و شماره تماس کسب کار خود را به صورت افزونه به تبلیغ اضافه کنید تا کاربران با زدن یک کلیک موقعیت شما را بیابند و یا با یک کلیک با شما تماس برقرار کنند. همچنین می توانید برای کاربران فیلتر شده و خاص و دسته بندی شده ، جهت نمایش بهتر ، هزینه کلیک را به صورت خاص تغییر دهید.

بهبود موبایل مارکتینگ

3- انتخاب مخاطبان بر اساس موقعیت مکانی

در موبایل مارکتینگ شما می توانید نمایش تبلیغ را بر اساس مکان و حتی نوع وسیله سرچ، مثلاً موبایل فیلتر کنید. حتی می توانید در زمان یک رویداد خاص مثل نمایشگاه بر اساس زمان نمایشگاه(مثلا 1 تیر تا 7 تیر) تبلیغ نمایش داده شود.

4- نوع تبلیغات موبایلی

موبایل مارکتینگ به طور کلی در 2 نوع اجرا می شود. تبلیغات در سرچ و تبلیغات در اپلیکیشن . پس باید به این نکته توجه که تبلیغ شما در کدام یک از این دو بهینه تر خواهد بود. بنابراین مهمترین سوال می تواند این باشد که در اپلیکیشن تبلیغ کنم یا در سرچ و یا هر دو؟

در این بین بررسی هزینه ها برای هر دو تبلیغ لازم می باشد.

مطلب مرتبط  5 ویژگی مهم درباره شرکت های ارائه دهنده تبلیغ در گوگل

5- شبکه های اجتماعی

همانطور که بیشتر تعاملات اجتماعی ما در اینترنت اتفاق می افتد، شبکه های اجتماعی همچنان تأثیر بیشتری بر تصمیمات خرید ما خواهند داشت. در ایالات متحده آمریکا، بیشترین زمان استفاده از تلفن همراه در تعامل با شبکه های اجتماعی صرف می شود. یک راه آسان برای توسعه استراتژی تبلیغات موبایلی شما این است که تبلیغات فیسبوک و اینستاگرام خود را برای تلفن همراه بهینه سازی کنید. همانطور که موبایل و تبلیغات موبایلی در حال حرکت به سمت سلطه بر دیجیتال جهانی است، با استفاده از این استراتژی های تبلیغاتی، می توانید در بازی باقی بمانید. به یاد داشته باشید که گام های کوچک می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. 

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *