درآمد
درآمد کاربران آمریکایی از شبکه های مجازی چقدر است؟
اسفند ۱, ۱۳۹۷
اپل
آماده شدن اپل برای دوران پسا آیفون!
اسفند ۶, ۱۳۹۷
بک لینک های مخرب

آیا بک لینک های مخرب می توانند به سئوی سایت شما آسیب بزنند؟

گوگل: نگران بک لینک های مخرب نباشید، ما آن ها را نادیده می گیریم!

جان مولر در تاریخ 17 فوریه 2019 در توییتی بیان کرده است که: صاحبان سایت نباید در مورد حملات سئوی منفی که حاوی بک لینک های مضر است نگران باشند.

توییت جان مولر در مورد بک لینک های مخرب

یک وبلاگ نویس در توییتر به مولر گفته بود که آنها راجع به تعداد بک لینک های ایجاد شده در مدت زمان کوتاه برای وبسایتشان دچار نگرانی شده اند. طی یک ماه، پروفایل بک لینک سایت آن ها از 2000 مورد referring domains به بیش از 12000 دامنه رسید. به استثنای یکی از مقالات آنها که که وایرال شده و هزاران لینک طبیعی را دریافت کرده است، مابقی این لینک ها تلاشی برای سئوی منفی نسبتاً واضح بوده است.

این احتمال وجود دارد که افرادی با هدف صدمه زدن به سایت تعداد زیادی بک لینک بی کیفیت را ایجاد کنند، که حتی ممکن است به پنالتی گوگل نیز منجر شود.

مالک سایت می گوید که این دامنه ها را از طریق ابزار disavow در سرچ کنسول گوگل بی اثر کرده اند اما نمی توانند این کار زمانبر را برای تمام لینک های جدید ادامه دهند.

در پیامی که از طرف تیم ادمین سایت برای مولر فرستاده شده، آنها گفته اند که تلاش می کنند تأثیر دامنه ها را با استفاده از ابزار disavow گوگل از بین ببرند اما ادامه این کار برایشان مشکل است و در ادامه از مولر پرسیده اند که بهترین روش کار چیست و چه کاری می توانند بکنند؟

مطلب مرتبط  بررسی مهمترین قواعد سئو برای انتخاب نام دامنه

بطور خلاصه مولر در پاسخ به آنها گفته که بهترین کار این است که هیچ کاری نکنند! زیرا گوگل سیستمی دارد که این نوع لینک ها را نادیده می گیرد.

به عبارت دیگر کسانی هستند که تمام وقت خود را برای ساختن این بک لینک های به اصطلاح مخرب و مضر با هدف تخریب سئوی سایت رقیب هدر می دهند. بنابراین اگر این اتفاق برای شما افتاد، وقت خود را برای تلاش در جهت مبارزه با تمام بک لینک های نامناسب و بی کیفیت هدر ندهید.

در مقاله ای 30 صفحه ای که اخیراً توسط گوگل منتشر شده است، به جزییات انواع سیستم هایی که مولر در مورد آنها صحبت نموده،‌ پرداخته شده است.

گوگل در حفاظت از نتایج جستجوی خود در برابر روش های اسپم، مانند شناسایی تلاش ها برای دستکاری و دخالت در جهت مثبت یا منفی رتبه بندی مهارت بالایی پیدا کرده است و به طور مداوم قصد دارد این مهارت را افزایش دهد، بنابراین نگران اینگونه فعالیت ها بر روی سایت خود نباشید و تنها استراتژی های خود برای بهبود سئوی سایت را ادامه دهید.

تبلیغ در گوگل برتینا