الگوریتم Mobile First Index
الگوریتم Mobile First Index چیست؟
آگوست 27, 2019
سرچ کنسول گوگل
نسخه قدیمی و جدید سرچ کنسول گوگل شبیه به هم نخواهند بود
سپتامبر 3, 2019
بک لینک چیست

بک لینک چیست و چگونه عمل می کند؟

بک لینک که با عناوین inbound link یا incoming link (لینک ورودی) نیز تعریف شده است زمانی ایجاد می شود که یک سایت به سایت دیگری لینک دهد. لینک ایجاد شده میان این دو سایت را بک لینک میگویند.

بک لینک چیستدلیل اهمیت بک لینک چیست؟

بک لینک در زمینه سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو دارای اهمیت است. دلیل اهمیت بک لینک در این موضوع است که زمانی که یک سایت به سایت دیگری لینک می دهد، در واقع به نوعی آن سایت را تایید کرده و نشاندهنده اعتماد به آن سایت می باشد.

 

به طور کلی ، لینک های ورودی به سایت شما یک سیگنال برای موتورهای جستجو هستند و برای موتورهای جستجو نمایانگر یک رای مثبت و تاییدیه از دیگر سایت ها برای سایت شما می باشند. در صورتیکه سایت ها و صفحات متعددی به سایت یا یک صفحه خاص از سایت شما لینک دهند، موتورهای جستجو این موضوع را برداشت می کنند که محتویات سایت شما از دید دیگران دارای ارزش بالایی است. بنابراین به دست آوردن بک لینک می تواند تأثیر مثبتی بر موقعیت نمایش سایت شما در نتایج موتورهای جستجو و رتبه بندی سایت داشته باشد.

تبادل بک لینک

به دست آوردن بک لینک یکی از فاکتورهای اصلی در زمینه سئوی خارجی سایت می باشد. پروسه کسب لینک برای سایت خودتان در صورتیکه توسط شما به عنوان مدیر سایت و یا سئوکار انجام شود به صورت لینکسازی یا link building شناخته می شود.

برخی از لینک ها به طور ذاتی دارای ارزش بیشتری می باشند. لینک دهی از سایت های معتبر، محبوب و قابل اعتماد را می توان مطلوب ترین بک لینک نامید. در حالیکه لینک دهی از سایت های اسپم و کم ارزش می تواند به بهینه سازی سایت شما آسیب های جدی و گاهأ جبران ناپذیری وارد کند.

مطلب مرتبط  3 راهکار برای بهینه سازی کلیدواژه های تبلیغ

موضوعی که در این مورد بسیار حائز اهمیت است، follow یا nofollow بودن لینک ها می باشد. لینک های follow ارزش و اعتبار سایت مبدأ و لینک دهنده را به سایت شما منتقل می کنند اما لینک های nofollow در این مورد کاملأ متفاوت عمل می کنند و توسط موتورهای جستجو نیز دنبال نمی شوند. با توجه به این موضوع، بک لینک های follow می توانند رتبه سایت شما را افزایش دهند.

لینک های ورودی به سایت را مورد بررسی قرار دادیم، اما آیا لینک های خروجی نیز برای سایت شما دارای اعتبار هستند؟

لینک دهی به سایت های دیگر نیز می تواند به بهبود سایت شما کم کند. به عبارت دیگر از دید موتورهای جستجو وجود لینک های خروجی به سایت های معتبر در محتوای سایت شما می تواند سبب افزایش کیفیت و اعتبار محتوای سایت از دید موتورهای جستجو گردد. آنچه که در این رابطه باید مدنظر قرار دهید استفاده از لینک های کاملأ مرتبط با محتوای سایت ، لینک دهی به صفحات معتبر از دید موتورهای جستجو و همچنین قرار دادن عنوان مناسب برای لینک های خروجی (anchor text) می باشد.

همانگونه که برای لینک های ورودی بیان شد، کیفیت لینک های خروجی نیز می تواند متغیر باشد و تمامی عوامل تأثیرگذار برای لینک های ورودی، در رابطه با لینک های خروجی نیز صدق می کند.

کسب بک لینک های با ارزش

کسب بک لینک قوی و با ارزش پروسه بسیار زمانبری می باشد. این فرایند برای سایت های نوپا و علی الخصوص برای سایت هایی که بدنبال گسترش کلمات کلیدی و رنک خود با استفاده از بک لینک مفید هستند می تواند بسیار رقابتی و سخت باشد. یکی از روشهایی که عمومأ استفاده می شود و می توان گفت که نتیجه مناسبی را در بر دارد ، استفاده از بک لینکهای رقبا می باشد. برای اطلاع از لینک های با ارزش رقبای خود میتوانید از ابزارهای موجود برای این کار مانند ابزار Open Site Explorer استفاده نمایید.

مطلب مرتبط  معرفی 5 دلیل برای عدم موفقیت کمپین های لینک سازی

 

 

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 0 / 5. تعداد نظرات : 0

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *