سئو و گوگل ادز
داستان یک شوک در میان وبمسترها
فوریه 4, 2019
استوری های اینستاگرام
تعامل روزانه 500 میلیون کاربر با استوری های اینستاگرام
فوریه 6, 2019
تاریخ تعطیلی گوگل پلاس

تاریخ رسمی تعطیلی گوگل پلاس اعلام شد

تعطیلی گوگل پلاس

آخرین نوروز برای گوگل پلاس در راه است، گوگل اعلام کرد که گوگل پلاس در تاریخ دوم آوریل 2019 (13 فروردین 1398) به طور رسمی تعطیل خواهد شد.

بر اساس این اطلاعیه، کاربران در حدود 2 ماه فرصت دارند که داده و اطلاعات خود در گوگل پلاس را قبل از اینکه از بین بروند.

“در دوم آوریل، حساب ها و صفحاتی که در گوگل پلاس ایجاد شده است تعطیل خواهد شد و حذف محتوا از حساب کاربران گوگل پلاس آغاز خواهد شد.”

حذف محتوا شامل عکس ها و فیلم های موجود در آلبوم های شخصی و صفحات گوگل پلاس خواهد بود. البته عکس ها و فیلم هایی که از آنها در Google Photos بکاپ گرفته شده است حذف نخواهند شد.

گوگل اعلام کرده است فرآیند حذف محتوا حدود چند ماه طول می کشد، طی این مدت ممکن است محتوا به صورت آنلاین باقی بماند.

“…ممکن است کاربران همچنان قادر باشند با ورود به سیستم بخشی از حساب کاربری خود را مشاهده کنند و تا زمانی که حساب کاربری گوگل پلاس بصورت کامل حذف شود، بخشی از محتوای کاربران گوگل پلاس برای کاربران G Suite قابل مشاهده باشد.”

اولین بار در اکتبر سال 2018 اعلام شد که در پی نقض داده ها و مشکلات امنیتی و با موافقت کاربران، گوگل پلاس تعطیل خواهد شد.

طرح اصلی تعطیلی گوگل پلاس برای تاریخ اوت 2019 در نظر گرفته شده بود اما به دلیل تکرار دوم نقض داده ها این تاریخ به آوریل 2019 تغییر یافت.

تا قبل از این اطلاعیه، گوگل تاریخ دقیقی برای تعطیلی گوگل پلاس اعلام نکرده بود.

مطلب مرتبط  حقایق و نکات جالب در مورد شرکت گوگل

تاریخ دیگری که باید در نظر داشت 4 فوریه (15 بهمن 1397) است، که بعد از این تاریخ کاربران دیگر قادر به ایجاد پروفایل جدید گوگل پلاس، صفحات، انجمن و رویداد نخواهند بود.

یکی دیگر از تاریخ های مهم 7 مارس (16 اسفند 1397) است،‌ که در این تاریخ ایجاد کامنت از طریق گوگل پلاس از تمامی سایت ها حذف می شود.

در آخر به این نکته توجه کنید که در اوایل ماه مارس، صاحبان و مدیران انجمن های گوگل پلاس قادر خواهند بود که مجموعه کامل داده ها را از انجمن های خود دانلود کنند.

البته گوگل پلاس برای G Suite فعال باقی می ماند و در حال حاضر هیچ برنامه ای برای تعطیلی نسخه سازمانی آن وجود ندارد.

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *