تعداد مشترکین شبکه 5G در سال جاری از مرز یک میلیارد نفر عبور
تعداد مشترکین شبکه 5G در سال جاری از مرز یک میلیارد نفر عبور خواهد کرد
ژوئن 22, 2022
مایکروسافت به پشتیبانی از ویندوز 8.1 پایان می‌دهد
مایکروسافت به پشتیبانی از ویندوز 8.1 پایان می‌دهد
ژوئن 25, 2022
کاربران سیستم عامل iOS 16 دیگر نیازی به تایید کد امنیتی کپچا (CAPTCHA) ندارند

کاربران سیستم عامل iOS 16 دیگر نیازی به تایید کد امنیتی کپچا (CAPTCHA) ندارند

کاربران  سیستم عامل iOS 16 دیگر نیازی به تایید کد امنیتی کپچا  (CAPTCHA) ندارند

کمپانی بزرگ اپل اخیرا از سیستم عامل جدید گوشی‌های آیفون یعنی iOS 16 رونمایی کرده است که به صورت رسمی در پاییز سال جاری منتشر خواهد شد. این سیستم عامل از قابلیت‌های متنوعی بهره می‌برد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، تایید خودکار کدهای امنیتی کپچا (CAPTCHA) برای ورود به وب‌سایت‌های مختلف است. سیستم عامل iOS 16 به قابلیتی به نام Automatic Verification مجهز شده است که به‌ طور خودکار کدهای امنیتی کپچا را تایید می‌کند.

در واقع کاربران iOS 16 با وجود این قابلیت و بدون نیاز به تایید هرگونه کد امنیتی، به راحتی می‌تواند به وب‌سایت‌های موردنظر خود وارد شوند. به بیانی دیگر، افراد با این قابلیت از شر کدهای امنیتی و آزاردهنده کپچا خلاص می‌شوند.

قابلیت خودکار تایید کپچا در گوشی‌های آیفون با همکاری دو شرکت بزرگ محتوا به نام‌های Fastly و Cloudflare توسعه پیدا کرده است و با توجه به اینکه بسیاری از وب‌سایت‌ها از سرویس‌های این دو شرکت استفاده می‌کنند، تایید خودکار کدهای کپچا بر روی بسیاری از وب‌سایت‌ها قابل اجرا خواهد بود.

اپل همچنین بر روی یک قابلیت امنیتی به نام Private Access Tokens کار می‌کند که نیاز به رمز عبور برای ورود به وب‌سایت‌ها را از بین می‌برد. در واقع این قابلیت امنیتی به کاربران کمک خواهد کرد تا بدون نیاز به وارد کردن رمز عبور، به وب‌سایت‌ها وارد شوند. این سیستم که به نوعی جایگزین گذرواژه‌ها می‌شود، از فاکتورهای مختلفی برای برای تشخیص و شناسایی کاربران واقعی از ربات‌ها بهره می‌برد.

مطلب مرتبط  هک دستگاه قهوه ساز توسط یک متخصص حوزه امنیت

منبع: macrumors

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 4 / 5. تعداد نظرات : 1

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.