فیسبوک و ادامه جنجال فروش اطلاعات کاربران
اسفند ۲۶, ۱۳۹۷
لو رفتن پسورد فیسبوک
افشای پسورد میلیون ها کاربر به دلیل مشکل امنیتی فیسبوک
فروردین ۶, ۱۳۹۸

شرکت نوکیا ایران را تحریم خواهد کرد

نوکیا

پس از خروج آمریکا از معاهده برجام، شرکت های متعددی به علت قوانین سخت گیرانه ایالات متحده ناچار به تحریم ایران شده اند. در واقع قطاری در سراسر دنیا راه افتاده که شرکت های بسیاری برای تحریم ایران (حتی به ناچار و برخلاف میل خود) سوار بر این قطار می شوند.

پس از شرکت های خودرو سازی مانند پژو و رنو، این بار نوبت به نوکیا رسیده است که در پی اعمال فشار از سوی آمریکا از تجارت با ایران منصرف شود.

نوکیا، شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی فنلاندی که نامی آشنا در ایران می باشد، گفته است که قصد ندارد در سال 2019 برای تجارت در ایران برنامه‌ریزی داشته باشد. این شرکت در گزارش سالانه خود با اشاره به سیاست های تجاری اروپا و آمریکا در قبال ایران گفته است: “چارچوب قانونی ایالات متحده و اتحادیه اروپا در مورد فعالیت های تجاری در ایران در آینده به مراتب پیچیده تر خواهد شد.”

پس از معاهده هسته ای بین ایران و شش قدرت بزرگ در سال 2015 و با پذیرش اعمال محدودیت هایی از سوی ایران درمورد برنامه هسته ای و فعالیت هایی که از دید غرب مشکوک به ساخت بمب هسته ای بود، ایالات متحده، اتحادیه اروپا و سازمان ملل تحریم های خود علیه ایران را لغو کردند. اما پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ در آمریکا، ایالات متحده از این موافقتنامه خارج شده و با اعمال تحریم و فشار بر شرکت های اروپایی آنها را مجبور ساخت که فعالیت های تجاری با ایران را کنار بگذارند.

مطلب مرتبط  Mobile Speed Score ، قابلیت جدید گوگل ادز

شرکت نوکیا در سال 2018 از طریق تجارت با اپراتورهای ایرانی درآمدی حدود 54.6 میلیون یورویی (62 میلیون دلار) کسب کرده است. با این وجود، اعلام کرده است به عنوان یک شرکت اروپایی، هماهنگی با قوانین سیاست های خارجی متضاد آمریکا و اتحادیه اروپا بسیار دشوار خواهد بود و فعلاً از ادامه فعالیت و گسترش کسب و کار در ایران منصرف شده است.

نوکیا می گوید:”اگرچه ما مرتباً فعالیت های تجاری مان را ارزیابی می کنیم، اما در حال حاضر قصد نداریم کسب و کار جدیدی را در سال 2019 در ایران راه اندازی کنیم و تنها تعهدات قبلی را براساس اعمال تحریم های اقتصادی و دیگر قوانین مربوط به تجارت تکمیل خواهیم کرد.”

تبلیغ در گوگل برتینا
The following two tabs change content below.