مشکلات امنیتی واتساپ
انتقاد تند مدیر تلگرام از امنیت واتس آپ
اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸
لوگوی هواوی
حذف لپ تاپ های هواوی از فروشگاه مایکروسافت
خرداد ۱, ۱۳۹۸
توییتر

تشخیص سن و جنسیت از روی اطلاعات پروفایل توییتر

توییتر

یک ابزار جدید “جمعیت شناسی استنتاجی”  توسط جمعی از اساتید چند دانشگاه طراحی شده است. این ابزار با استفاده از الگوریتم یادگیری ماشین به سادگی می تواند از طریق اطلاعات پروفایل شبکه های اجتماعی همچون نام، بیوگرافی، عکس پروفایل و نام نمایشی پیش بینی هایی راجع به فرد داشته باشد.

این ابزار با 32 زبان زنده دنیا کار می کند و با هدف بررسی نظرات کاربران در شبکه های اجتماعی با روش نظر سنجی های عمومی طراحی شده است.

محققان در دانشگاه اکسفورد، دانشگاه میشیگان، دانشگاه ماساچوست، دانشگاه استنفورد و موسسه ماکس پلانک ابزاری برای تشخیص اطلاعات مرتبط با صاحبین اکانت در شبکه های اجتماعی از طریق اطلاعات منتشر شده در پروفایل توییتر طراحی کرده اند.

این سیستم جدید مبتنی بر یادگیری ماشین این هفته در کنفرانس وب سانفرانسیسکو معرفی شد. این ابزار از طریق یادگیری الگوهای متفاوت سن، جنسیت و همچنین داده های شخصی یا شرکتی از بیش از 4 میلیون اکانت توییتر در 32 زبان متفاوت ایجاد شده است.

این ابزار می تواند به درک بهتر دیدگاه های مردم در مورد مسائل کلیدی جامعه و موضوعات روز، بر اساس آنچه که آنها در رسانه های اجتماعی ارسال می کنند و موقعیت جغرافیایی و گروه هایی که در آن عضو هستند، کمک کند.

دکتر اسکات هیل محقق ارشد این پروژه از دانشگاه آکسفورد می گوید: “بر خلاف داده های عظیمی که در این شبکه ها وجود دارد، شبکه های اجتماعی همچنان ابزاری قابل اطمینان برای درک مشکلات مهم غالب جامعه نیست به این دلیل که افراد خودشان تصمیم می گیرند که از چه شبکه اجتماعی استفاده کنند.”

مطلب مرتبط  کاهش جذابیت ویچت در چین و جستجو برای اپلیکیشن جایگزین

“این تحقیق برای اولین بار در ارتباط با کاربران شبکه های اجتماعی و پیش بینی های جمعیت شناسی انجام شده است. این پروسه به طور کل از طریق مشخصات صاحب اکانت و مقایسه آن با اطلاعات به 32 زبان از داده‌ سرشماری‌های واقعی انجام می شود”. وی افزود : ” ما این را به عنوان گامی مهم در جهت استفاده از شبکه های اجتماعی برای درک دقیق مشکلات و موضوعات مورد توجه عموم و درک گروه های مختلف چامعه استفاده خواهیم کرد.”

 

تبلیغ در گوگل برتینا
The following two tabs change content below.