آشپزی چینی با ربات‌ها
آشپزی چینی با ربات‌ها
ژوئن 22, 2022
کاربران سیستم عامل iOS 16 دیگر نیازی به تایید کد امنیتی کپچا (CAPTCHA) ندارند
کاربران سیستم عامل iOS 16 دیگر نیازی به تایید کد امنیتی کپچا (CAPTCHA) ندارند
ژوئن 22, 2022
تعداد مشترکین شبکه 5G در سال جاری از مرز یک میلیارد نفر عبور

شرکت اریکسون: تعداد مشترکین شبکه 5G در سال جاری از مرز یک میلیارد نفر عبور خواهد کرد

تعداد مشترکین شبکه 5G در سال جاری از مرز یک میلیارد نفر عبور

 

امروزه شبکه 5G با سرعت زیادی در حال فراگیر شدن و هم‌اکنون این نسل از شبکه همراه در مناطق مختلفی از جهان در دسترس است. البته کشورها و مناطق مختلفی هم وجود دارند که از اینترنت 5G بی‌بهره هستند. اما با این حال، شرکت اریکسون، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات مخابراتی در جهان، در گزارش جدید خود مدعی شد که شمار مشترکان شبکه 5G در سال جاری از مرز یک میلیارد نفر عبور خواهد کرد.

بر اساس گزارش اریکسون، جنگ روسیه و اوکراین به همراه رکود اقتصاد جهانی باعث شده تا برآورد شمار مشترکان اینترنت 5G با کاهشی 100 میلیون نفری همراه باشد. اما با این حال، در سه ماهه‌ اول سال جاری، تعداد مشترکین اینترنت 5G با افزایش 11 درصدی از مرز 620 میلیون نفر عبور کرد.

البته همان‌طور که اشاره کردیم؛ اینترنت 5G هنوز در همه مناطق جهان در دسترس نیست و به طور طبیعی تعداد کاربران این نسل از اینترنت با شبکه 4G اختلاف زیادی دارد. طبق گزارش اریکسون، در حال حاضر تعداد مشترکان 4G با افزایش 70 میلیونی در سه‌ ماهه اول سال، به 4.9 میلیارد نفر در جهان رسید.

 گفتنی است که اینترنت 4G کم کم جایگاه خود را در بین کاربران از دست خواهد و افراد به استفاده از اینترنت 5G روی می‌آورند. از همین رو تحلیلگران معتقدند که مشترکین شبکه 5G تا سال 2027 به 4.4 میلیارد نفر برسد. همچنین پیش‌بینی می‌شود کاربران اینترنت 4G در سال جاری به اوج خود خواهد رسید و پس از آن روند نزولی استفاده از این شبکه آغاز خواهد شد.

مطلب مرتبط  آخرین وضعیت سرعت اینترنت در ایران و جهان

به گفته سردبیر اجرایی شرکت اریکسون، فشار اپراتورها به سازندگان برای پایین آوردن قیمت گوشی‌های 5G به پذیرش این شبکه کمک زیادی کرده است

 در نهایت چین با اضافه کردن حدود 210 میلیون کاربر و کشورهای واقع در آمریکا شمالی با اضافه کردن 65 میلیون کاربر در سال 2021، بیشترین سهم را در افزایش کاربران نسل پنجم شبکه همراه داشتند.

منبع: ericsson

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 5 / 5. تعداد نظرات : 1

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *