همکاری گوگل و وردپرس برای انتشار Newspack
newspack ، حاصل همکاری گوگل و وردپرس
ژانویه 22, 2019
تلویزیون
آشنایی با بزرگترین تلویزیون های معرفی شده در CES 2019
ژانویه 27, 2019

دادگستری آمریکا: حریم شخصی افراد برای پلیس قابل نفوذ نیست!

منع استفاده اجباری پلیس از تشخیص چهره

پیشرفت تکنولوژی و استفاده از دستگاه های هوشمند در دنیای امروزی تناقضات قانونی و اجتماعی را به همراه داشته است.
بر اساس گزارش نشریه Forbes، در دادگاهی که در تاریخ 10 ژانویه 2019 برگزار شد، پلیس آمریکا برای تشخیص یک موضوع، فرد مظنون را وادار به بازکردن قفل تلفن همراه خود از طریق شناسایی چهره یا اثر انگشت کرده بود. قاضی کندیس وستمور (Kandis Westmore) در اوکلند کالیفرنیا با بررسی قوانین این درخواست پلیس که برای بررسی گوشی شخص عنوان شده بود را رد کرد و مدعی شد که هیچ قانونی نمی تواند مظنونین و حتی متهمین را مجبور به استفاده از قابلیت های بیومتریک مانند شناسایی اثرانگشت یا چهره برای قفل گشایی وسایل شخصی خود مانند گوشی و تبلت کند.
این قابلیت ها در جدیدترین گوشی های هوشمند برای راحتی کاربران طراحی شده است که از معروفترین آنها می توان به قابلیت FaceID در آیفون و Iris Scanner در گوشی های برند سامسونگ اشاره کرد.

این حکم قاضی وستمور با توجه به اهمیتی که در قوانین آمریکا بر روی حفظ حریم شخصی افراد وجود دارد و بر روی آن تاکید شده است صادر شد. وستمور مدعی شد همانگونه که نمی توان به اجبار رمز گوشی افراد را گرفت، این قابلیت های نوین نیز به عنوان قفل ورودی گوشی های هوشمند استفاده می شوند و اجبار پلیس برای بازگشایی گوشی فرد مظنون از طریق تشخیص چهره یا اثر انگشت خلاف قانون است.
علاوه بر این قانونی نیز در آیالات متحده آمریکا وضع شده است که طبق آن فرد مظنون نباید علیه خودش شهادت دهد و هیچ دادگاه یا ابزاری حق ایجاد بستر این کار را ندارد.
این اتفاق برای اولین بار نیست که پلیس آمریکا مظنونین را وادار به استفاده از قابلیت های بیومتریک گوشی های هوشمند می کند و سبب ایجاد اعتراضاتی در میان فعالان جامعه مدنی آمریکا شده است.
در ماه سپتامبر 2018 ، پلیس FBI یکی از 6 متهم تجاوز به یک کودک را وادار به بازکردن قفل آیفون X خود با استفاده از چهره ی وی برای تحقیق بیشتر در مورد فاجعه ای رخ داده بود کردند.

مطلب مرتبط  مقابله با تحریم های آمریکا به سبک شرکت های چینی

 

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.