نقره داغ فروشنده های لایک و فالوور در چین
اسفند ۱۳, ۱۳۹۷
لوگوی هواوی
جدال هواوی و دولت آمریکا ادامه دارد!
اسفند ۱۵, ۱۳۹۷
لوگوی اپل

تیم کوک : محصول بعدی اپل حیرت انگیز است!

تیک کوک اپل

پس از برگزاری نشست سالانه سهامداران اپل، بلومبرگ گزارش داد که تیم کوک، مدیر عامل اپل در این جلسه راجع به برنامه های آینده شرکت صحبت کرده است. با کاهش فروش گوشی های آیفون (کاهش 15 درصدی درآمد سال به سال طی تعطیلات) اپل بر دومین قسمت از برنامه تجارت خود یعنی بخش خدمات متمرکز شده است.

سودآورترین بخش عملیاتی اپل، بخش خدمات است که شامل واحدهایی مانند Apple Pay،‌ App Store، iTunes، AppleCare، Apple Music و موارد دیگر می باشد. تیم کوک گفته است اپل همچنان در حال پیشرفت است و قصد دارد در سال آینده درآمد 50 میلیلارد دلاری از بخش خدمات کسب کند، این در حالی است که درآمد شرکت از این بخش در سال 2016 حدود 25 میلیارد دلار بوده است.

این موضوع بدان معنا نیست که اپل تلاش برای عرضه و فروش دستگاه های جدید را کنار بگذارد. تیم کوک در جلسه سالانه گفت: اپل در حال کشت بذر و آزمودن شانس برای تولید محصولات جدیدی است که شما را حیرت زده خواهد کرد. شرکت اپل گوشی آیفون را در ماه ژوئن 2007 و تبلت iPad را آوریل 2010 عرضه کرد. از آن پس، دستگاه های خود را ارتقا داد و وسایل جانبی مانند هدست AirPods بی سیم را برای آن ها ارائه کرد. این شرکت همچنین در فوریه 2018 اسپیکر هوشمند HomePod را معرفی کرد، اگرچه، قیمت بالا و محدودیت Siri باعث شد از به چالش کشیدن آمازون و گوگل باز بماند.

عینک اپل

بر اساس صحبت های قبلی تیم کوک در مورد Augmented Reality، محصول اصلی بزرگ بعدی اپل می تواند عینک AR باشد. Gene Munster تحلیلگر Loup Ventures در ژوئن 2017 گفته بود که محصول بعدی که اصطلاحا Apple Glasses نامیده شده است موفق تر از آیفون خواهد بود. این تحلیلگر که پیش تر نیز شرایط فعلی آیفون را پیش بینی کرده بود، می گوید با عرضه Apple Glasses، آیفون دیگر بزرگترین محصول درآمدزای شرکت اپل نخواهد بود. در ماه می گذشته Munster پیش بینی خود را دوباره بیان کرد. او در مورد زمانی که برای ارائه عینک AR پیش بینی کرده بود (یعنی سال 2020) تجدید نظر کرد. وی اکنون انتظار دارد که عینک AR در سال 2021 عرضه شود.

تیم کوک وعده داد که یک محصول فوق العاده در راه است!

کوک همچنین به سهامداران اپل گفت منتظر “پیشرفت عالی، جالب و فوق العاده” محصولاتی از قبیل AirPods sequel و Apple Watch Series 5 باشند.

The following two tabs change content below.

پوریا فرجی

Webmaster & Digital Marketing Expert at Bertina