نوشتن url
نوشتن url سایت و اصول بهینه سازی آن ها
آذر ۸, ۱۳۹۶
SPEED UP WORDPRESS
افزایش سرعت سایت وردپرسی
آذر ۱۲, ۱۳۹۶
جایگاه نمایش تبلیغ گوگل

جایگاه نمایش تبلیغ در گوگل و دلایل اهمیت آن

جایگاه نمایش تبلیغ در گوگلجایگاه نمایش تبلیغ در بازاریابی کلیکی می تواند تاثیر زیادی بر نتایج کمپین های شما داشته باشد. برای محاسبه آن یک فرآیند نسبتأ ساده وجود دارد، با این حال روش های بسیار زیادی برای بهبود و ارتقای آن وجود دارد.

در این مقاله به شرح جایگاه نمایش تبلیغ و همچنین روش هایی برای بهبود آن می پردازیم.

جایگاه نمایش تبلیغ چیست؟

جایگاه نمایش تبلیغ به جایگاهی در صفحه ی نتایج موتورهای جستجو اشاره دارد که در آن تبلیغات شما در کنار سایر تبلیغات در صفحه به نمایش در می آید.

این مورد که به صورت رتبه آگهی یا Ad Rank نیز شناخته شده است با فرمول زیر تعریف می شود:

جایگاه نمایش تبلیغ = حداکثر هزینه کلیک * نمره کیفیت * تاثیر افزونه ها

سیستم های تبلیغاتی همچون ادوردز و یا بینگ که  نمایش تبلیغ با پرداخت هزینه ی آن انجام می شود همانند یک مزایده عمل می کنند، این بدان معناست که هر بار که کاربری جستجو انجام  بدهد جایگاه نمایش تبلیغات شما ممکن است تغییر کند. با این حال، بهینه سازی تبلیغ بسیار مهم است و از آن طریق می توانید تبلیغات را به طور مداوم در یک جایگاه به صورت پایدارتر در موتور های جستجو به نمایش در بیاورید.

در ادامه عواملی که بر روی جایگاه نمایش تبلیغ در گوگل ادوردز تأثیرگذار است را توضیح خواهید داد.

نمره کیفیت در گوگل ادوردز (Quality Score)

برای تبلیغ کنندگان در گوگل ادوردز، مهمترین شاخص در تعیین جایگاه نمایش تبلیغات، نمره کیفیت تبلیغ می باشد. همانطور که از نام آن مشخص است، نمره کیفیت نشانگر کیفیت کلی تبلیغات شما می باشد. افزایش نمره کیفیت، سبب نمایش تبلیغ در جایگاه بالاتری می شود. تبلیغات با جایگاه بهتر احتمالا برای جستجوگران مناسب تر و مفیدتر هستند و به همین ترتیب احتمال بیشتری برای دستیابی به هدف تبلیغات را دارا می باشند.

مطلب مرتبط  افزونه کال اوت (callout) در گوگل ادوردز چیست؟

اگر چه روش دقیق گوگل برای محاسبه نمره کیفیت حاصل یک الگوریتم سری می باشد، اما تجربه نشان داده است که گوگل برای محاسبه نمره کیفیت از فرمول تقریبی زیر استفاده می کند:

نمره کیفیت = تجربه کاربر + ارتباط کلیدواژه ، متن تبلیغ و لندینگ پیج

جایگاه نمایش تبلیغ

ارتباط تبلیغات شما با جستجوی کاربر از طریق عوامل زیر ارزیابی می شود:

نمره کیفیت موضوع پیچیده ای است، اما در حال حاضر  باید بدانید که هرچه تبلیغات شما بهینه تر باشد ، کلیدواژه های تبلیغ  نمره کیفیت بالاتری خواهد داشت و نمره کیفیت بالاتر کلیدواژه ها، جایگاه نمایش تبلیغ بهتر و بالاتری را خواهد داشت.

در شکل زیر، می بینید که تبلیغ کنندگان می تواند با افزایش نمره کیفیت کلیدواژه ها، جایگاه نمایش تبلیغ را  بالاتر برده که در واقع سبب کاهش هزینه های تبلیغی برای تبلیغ کنندگان خواهد داشت.

موقعیت تبلیغ در گوگل

جایگاه نمایش تبلیغ و رتبه ی تبلیغ Ad rank)

همانگون که بیان شد، جایگاه نمایش تبلیغ به عنوان رتبه ی تبلیغ نیز شناخته می شود. رتبه آگهی اساسا از یک فرمول پیروی میکند :

رتبه تبلیغ = نمره کیفیت * حداکثر هزینه ی کلیک

شایان ذکر است هر چه رتبه ی تبلیغ بالاتر باشد سبب می شود تبلیغ در جایگاه بالاتری به نمایش در بیاید که این امر غالبا سبب افزایش درصد کلیک بر نمایش (CTR) نیز می شود. همچنین درصد بالای CTR به نوبه ی خود بر نمره ی کیفیت کلیدواژه ها تاثیر به سزایی دارد. با این حال باید به تاثیر نمره ی کفیت در جایگاه نمایش تبلیغ توجه داشت، این بدان معناست که نمره ی کیفیت تبلیغ افزایش نخواهد یافت مگر اینکه درصد CTR تبلیغ شما با درصد CTR مورد انتظار  در جایگاه بالاتر یکسان باشد. گفتنی است برای جایگاه نمایش بالاتر مجبور به افزایش هزینه کلیک هستید اما این بدان معنا نیست که با افزایش هزینه کلیک ها می توایند نمره ی  کیفیت آن کلیدواژه را افزایش دهید.

مطلب مرتبط  فایل robots.txt و اهمیت آن در سئو
تبلیغ در گوگل برتینا
The following two tabs change content below.