افزایش استفاده از مواد بازیافتی در محصولات تولیدی گوگل
آگوست 7, 2019
مشکلات امنیتی واتساپ
ارسال پیام‌های جعلی به علت باگ امنیتی واتساپ
آگوست 13, 2019
ترامپ و گوگل

جبهه گیری ترامپ علیه گوگل و مدیر عامل این شرکت

جدال ترامپ و گوگل

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در روز سه شنبه گذشته با انتشار توییتی، گوگل را به تعصب ضد محافظه کارانه محکوم کرد و مدعی شد این شرکت در حال ایجاد توطئه برای “خرابکاری غیرقانونی در انتخابات سال 2020” است، ایده‌ای که کمپانی گوگل بارها آن را تکذیب کرده است.

ترامپ در توییت های خود گفته است اخیرا با ساندار پیچای مدیرعامل گوگل ملاقات کرده در مورد تحولات اخیر این شرکت از جمله همکاری گوگل با دولت چین و کمپانی های چینی با وی صحبت کرده است. ترامپ نوشته است: “همه این ها خوب به نظر می رسید” تا قبل از اینکه از طریق یک مهندسی که قبلاً در گوگل فعالیت داشته است، از هدف گوگل مطلع شدیم. این کارمند سابق گوگل ادعا کرده است در این شرکت تعصب خاصی عیله محافظه کاران وجود دارد.

کویین سرنیکی، کارمند پیشین شرکت گوگل، پیش‌تر سوژه اصلی یکی از مقالات ژورنال وال استریت بود و پس از آن در برنامه های تلویزیونی مانند فاکس نیوز نیز ظاهر شد، اما از آن زمان به دلیل اظهاراتش در مورد گذشته گوگل و موضوعات نژادپرستانه‌ای مانند ریچارد اسپنسر ملی گرای سفید پوست مورد انتقاد قرار گرفته است.

ترامپ همچنین در توییتی مصاحبه سرنیکی را باز نشر نمود. سرنیکی در این مصاحبه از هدف گوگل برای جلوگیری از پیروزی مجدد ترامپ در انتخابات سال 2020 صحبت کرده است. اظهار نظری که گوگل آن را بی پایه و اساس خوانده و تکذیب کرده است.

به دنبال این وقایع ترامپ چند روز پیش توییتی را با محتوای زیر منتشر کرد:

مطلب مرتبط  باگ امنیتی SHAREit و دسترسی هکرها به اطلاعات کامل شما

“…در سال 2020. مجری آمریکایی لو دابز، معتقد است که چنین اتفاقی یک کلاه برداری بزرگ از جامعه آمریکا خواهد بود. پیتر شوآیزر، با اطمینان کامل از سانسور اخبار منفی در مورد هیلاری کلینتون و تقویت اخبار منفی علیه دونالد ترامپ در انتخابات 2016 می گوید. تمامی این کارها غیر قانونی است و ما از نزدیک فعالیت های گوگل را زیر نظر داریم.

Donald J. Trump، (@realDonaldTrump) تاریخ 6 آگوست 2019.”

یکی از سخنگویان گوگل در در مورد اظهارات این کارمند پیشین گوگل در بیانه‌ای گفته است:

“این سخنان کارمند پیشین و ناراضی گوگل کاملاً نادرست است”. این سخنگوی گوگل علت اخراج سرنیکی را دانلود غیرقانونی اطلاعات محرمانه اعلام کرده و افزوده است: “ما محصولاتمان را به گونه‌ای می سازیم و سیاست هایمان را طوری در نظر می‌گیریم که هیچ‌گونه جهت‌گیری‌های سیاسی در آن دخالت نداشته باشد. تحریف نتایج با اهداف سیاسی خاص،‌ به کسب و کار ما آسیب می رساند و وقوع چنین اتفاقی بر خلاف رسالت ما در جهت ارائه محتوای مفید به کاربرانمان می باشد”.

در طول دوره ریاست جمهوری، این اولین بار نیست که ترامپ، علیه شرکت های فناور به ویژه گوگل چنین اظهاراتی را بیان می کند. سابق بر این نیز ترامپ مدعی شده بود که این شرکت در جریان انتخابات 2016، اخبار منفی در رابطه با هیلاری کلینتون،‌ که در آن زمان رقیب انتخاباتی ترامپ بود را در نتایج جستجو، سانسور کرده است. این ادعا از آن زمان تاکنون بارها تکرار شده است اما هیچ گاه شواهد و دلایل قابل استنادی برای اثبات آن ارائه نشده است.

مطلب مرتبط  پیش بینی سیل - گوگل جان انسان ها را نجات می دهد!

منبع : theverge

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *