لوگوی اپل
تیم کوک : محصول بعدی اپل حیرت انگیز است!
اسفند ۱۴, ۱۳۹۷
لوگوی مایکروسافت اکسل
قابلیت جدید مایکروسافت؛ امکان تبدیل تصویر جداول به جداول اکسل
اسفند ۱۸, ۱۳۹۷
لوگوی هواوی

جدال هواوی و دولت آمریکا ادامه دارد!

هواوی

پس از اینکه دولت آمریکا هواوی را یک تهدید علیه امنیت ملی نامید، هواوی واکنش نشان داده و در پی تنظیم دادخواست علیه آمریکا است.

 به گزارش نیویورک تایمز این شرکت مخابراتی چینی که دفتر مرکزی اش در آمریکا قرار دارد، در حال برنامه ریزی برای تنظیم شکایت علیه دولت ایالات متحده آمریکا در دادگاه منطقه شرقی ایالت تگزاس است. این شکایت به دلیل تصویب قانونی در ایالات متحده است که سازمان های اجرایی ایالات متحده مانند وزارت کشاورزی، وزارت بازرگانی، وزارت دفاع، وزارت آموزش و پرورش، وزارت انرژی، وزارت بهداشت و خدمات انسانی، وزارت امنیت داخلی و وزارت مسکن و شهرسازی را از استفاده از تجهیزات مخابراتی ساخت شرکت های هواوی و ZTE منع می کند. این قانون ضمیمه جدیدی از حوزه اختیارات دفاع ملی به حساب می آید.

این گزارش می گوید هواوی خواهان این است که دادگاه قانون منع استفاده از تجهیزات این شرکت در سازمان های دولتی را که ازنظر این شرکت غیر قانونی است، مردود و مغایر قانون اساسی اعلام کند. این شرکت قصد دارد نشان دهد این طرح، یک اقدام قانونی برای جلوگیری از پیشرفت جهانی هواوی و ZTE و از دور خارج کردن این شرکت ها است. قانون اساسی آمریکا مانع از تبدیل چنین طرحی به قانون خواهد شد. در حالی که هواوی می تواند این هفته دادخواست خود را ارائه دهد این احتمال نیز وجود دارد که از تصمیم خود منصرف شود.

قانونگذاران ایالات متحده چندین سال است که هواوی و ZTE را تهدیدی علیه امنیت ملی می دانند و نگرانند که تجهیزات این شرکت ها با هدف انجام اقدامات جاسوسی اطلاعات مربوط به کاربران این تجهیزات و شرکت های آمریکایی را به دولت چین انتقال دهند. در همین راستا دادگستری ایالات متحده ماه گذشته با صدور کیفر خواستی شرکت هواوی را به اقدامات مجرمانه ای از قبیل فریبکاری، کارشکنی در مسیر عدالت، سرقت اسرار تجاری کمپانی مخابراتی T-Mobile و پنهانکاری متهم کرد.

مطلب مرتبط  امکان تشخیص اخبار جعلی در نسخه موبایل Microsoft Edge

اگر چه به نظر می رسد که هواوی در چین به صورت قانونی در حال کمک به دولت برای جمع آوری اطلاعات است، Liang Hua رئیس هواوی اخیراً گفته است چنین اقدامی غیرقانونی است و هواوی طرف دولت چین وظیفه جاسوسی ندارد. ZTE نیز این اتهام را رد می کند. این دو کمپانی معتقدند که این گونه فعالیت ها تنها برای تخریب روند صعودی این دو شرکت انجام شده و دست های پشت پرده این اتهامات باید بدانند که در نهایت به نتیجه ای نخواهند رسید.

تبلیغ در گوگل برتینا