توییتر
تشخیص سن و جنسیت از روی اطلاعات پروفایل توییتر
اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸
جنجال اتهام تلگرام به یهود ستیزی
خرداد ۴, ۱۳۹۸
لوگوی هواوی

حذف لپ تاپ های هواوی از فروشگاه مایکروسافت

لپ تاپ هواوی

مایکروسافت یکی از کمپانی های آمریکایی در زمینه تکنولوژی است که باید بر اساس دستور ترامپ، فعالیتی با شرکت های تکنولوژی چینی نداشته باشند.

طی چند روز آینده شرکت آمریکایی گوگل به طور رسمی مجوز اندروید را برای گوشی های ساخت شرکت هواوی چین لغو خواهد کرد اما مایکروسافت تا کنون در این مورد عکس العملی نداشته تا ببیند آیا هواوی از اخذ مجوزهای ویندوز در لپ تاپ های خود جلوگیری میکند یا خیر.

با وجودیکه لپ تاپ Huawei MateBook X Pro یکی از بهترین لپ تاپ های ویندوزی در مارکت های ایالات متحده است، اما بدون مجوز ویندوز، این محصول دیگر جایگزین مناسبی برای MacBook Pro اپل یا HP Specter x360 و حتی سری Surface خود مایکروسافت نیست. به نظر می رسد که مایکروسافت، فروش MateBook X Pro Huawei را نیز در فروشگاه آنلاین این شرکت متوقف کرده است.

لیستی از محصولات MateBook X Pro در آخر هفته به طور مشکوکی از بازار حذف شد و با جستجوی هر نوع سخت افزار هواوی، هیچ نتیجه ای در فروشگاه مایکروسافت بدست نخواهد آمد، هرچند هنوز می توانید فهرست لپ تاپ ها را در سرچ گوگل که مربوط به هفته گذشته است پیدا کنید.

البته نشریه Verge اعلام کرده که فروشگاه های خرده فروشی مایکروسافت هنوز هم لپ تاپ های MateBook X Pro را در حال فروش دارند. همچنین احتمال ممنوعیت ویندوز مایکروسافت، می تواند روی سرویس دهنده های هواوی تاثیر بگذارد و عملکرد سرورهای هوآوی را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

مایکروسافت و هواوی هر دو از سیستم ابری هیبریدی Microsoft Azure استفاده می کنند.علاوه بر گوگل و مایکروسافت، اینتل و Qualcomm نیز باید از آخرین دستور دولت ایالات متحده پیروی کنند. تراشه های سرور و پردازنده های لپ تاپ های هواوی توسط شرکت اینتل فراهم می شود که با توجه به آپدیت جدید هواوی بر روی پردازنده هایش، به نظر میرسد این شرکت تا 3 ماه آینده در این زمینه مشکلی نخواهد داشت.

مطلب مرتبط  امکان تشخیص اخبار جعلی در نسخه موبایل Microsoft Edge

شرکت هواوی تا کنون از سیستم ویندوز و اندروید برای محصولات خود استفاده کرده است و ریچارد یو، مدیر اجرایی هوآوی نیز اخیرا اعلام کرد که این شرکت ترجیح می دهد با اکوسیستم های گوگل و مایکروسافت کار کند.در حالی که هوآوی یک مدت زمان 90 روزه برای آپدیت نرم افزار هدست های اندرویدی خود ارائه داده است، به نظر نمی رسد مجوزهای لازم جهت آپدیت های ویندوز برای لپ تاپ های این شرکت اعمال شود.

در هر صورت، ادامه این ممنوعیت می تواند به طور جدی به هواوی آسیب برساند. در سال گذشته نیز مجموعه چینی ZTE پس از اعمال ممنوعیت توسط ایالات متحده مجبور شد فعالیت خود را در این کشور متوقف کند. این ممنوعیت به دلیل نقض تحریم های آمریکا علیه ایران و کره شمالی بود. ایالات متحده در نهایت پس از سه ماه ممنوعیت را لغو کرد، اما اعتبار و نام تجاری ZTE به شدت آسیب دیده است.       

منبع : The Verge

تبلیغ در گوگل برتینا