توییتر
کاربران مودب تر با توییت های 280 کاراکتری
فروردین ۲۸, ۱۳۹۸
لوگوی ویندوز
آپدیت ویندوز و ایجاد مشکل برای آنتی ویروس ها
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۸

اینستاگرام تصمیم به مخفی کردن تعداد لایک های گرفته است

اینستاگرام

اینستاگرام تصمیم بر عدم نمایش تعداد لایک (حذف نمایش تعداد لایک) برای تصاویر گرفته است. بنابراین مخاطبان دیگر نمی توانند تعداد لایک های هر تصویر را مشاهده کنند. این قابلیت جدید اینستاگرام توسط جین وانگ در کدهای اینستاگرام مشاهده و اعلام شده است. او میگوید “اینستاگرام با افزودن قابلیت عدم نمایش تعداد لایک ها، می خواهد تا تمرکز مخاطبان تنها بر محتوا و تصاویر به اشتراک گذاری شده باشد و نه تعداد لایک های هر تصویر”. “از این پس تعداد لایک های هر پست تنها برای صاحبین پست قابل مشاهده خواهد بود.

سخنگوی اینستاگرام در مصاحبه با نشریه the verge (شبکه اخبار فناوری آمریکایی ) بیان کرده است که اینستاگرام این قابلیت را هنوز تست نکرده است. “در حال حاضر ما این قابلیت را آزمایش نمی کنیم و برنامه ای هم برای آن نداریم ولی همواره به دنبال روش هایی برای کاهش فشار بر روی اینستاگرام هستیم “

البته که اینستاگرام غالبا قبل از معرفی عمومی قابلیت های جدید، آن را تست می کند.

جزئیات این آزمایش هنگامی منتشر شد که روزنامه Independent اعلام کرد کمیسیون اطلاعاتی بریتانیا به پلتفرم های شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام و اسنپ چت پیشنهاد حذف نمایش تعداد لایک ها را داده است. این سازمان بر این باور است که نمایش تعداد لایک ها مخاطبان را تشویق به انتشار پست های متعدد می کند و قطعا این پیشنهاد را برای محافظت از امنیت و حریم خصوصی کاربران کم سن این دو پلتفرم داده است.

حذف نمایش تعداد لایک ها یک تغییر عظیم در عملکرد این پلتفرم خواهد بود. تعداد لایک ها اگرچه گاهی باعث تضعیف روحیه کاربران می گردد ولی در حالت کلی مردم را تشویق به انتشار پست کرده و انگیزه ای برای فعالیت در این شبکه اجتماعی به شمار می آید.

مطلب مرتبط  آغاز پروژه راه اندازی اولین اینترنت نظامی دنیا

شبکه با این حال حذف نمایش تعداد لایک ها مزایایی هم قطعا به دنبال خواهد داشت. با اجرای این قابلیت افراد دیگر مجبور به انتشار محتوای عام پسند و به اصطلاح لایک خور نبوده و گاهی هم می تواند محتوا یا تصاویر علمی در این پلتفرم منتشر شود.

تبلیغ در گوگل برتینا
The following two tabs change content below.