بلاروس اولین کشوری است که پشتیبانی از IPv6 را اجباری می کند
اکتبر 2, 2019
پروتکل HTTPs
افزایش سختگیری گوگل در قوانین پروتکل امنیتی HTTPS
اکتبر 7, 2019
هکرهای ایرانی

ادعای مایکروسافت: حمله هکرهای ایرانی به کمپین انتخاباتی 2020 آمریکا

مایکروسافت

شرکت مایکروسافت در وبلاگ رسمی خود اعلام کرده است :

“اخیرا ما توسط گروهی با نام “فسفر” مورد حمله سایبری قرار گرفته ایم. ما بر این باوریم که این گروه از کشور ایران بوده و مرتبط با دولت ایران است.”

بر طبق ادعای رسانه های ایالت متحده ی آمریکا، هکر های ایرانی در تلاش برای نفوذ به ایمیل های مرتبط با یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 بوده است.

به گفته ی مایکروسافت در بازه ی 30 روز از ماه آگوست تا سپتامبر، این گروه هکر تلاش به نفوذ داشته اند.

هکرهای ایران

براساس ادعای کمپانی مایکروسافت گروه “فسفر” برای شناسایی 2700 ایمیل اقدام کرده و بر علیه 241 مورد از آن ها حمله سایبری انجام داده اند ولیکن تنها موفق به نفوذ به 4 ایمیل شده اند. حساب های کاربری که هدف این حمله سایبری بوده اند متعلق به کمپین ریاست جمهوری آمریکا، مقامات فعلی و سابق این دولت، روزنامه نگارانی که پوشش دهنده ی اخبار سیاسی جهان میباشند و ایرانیان برجسته مقیم خارج از ایران بوده اند.

به گفته ی مایکروسافت گروه “فسفر” از ایمیل های ثانویه ایی که متصل به ایمیل افراد بوده اند برای نفوذ استفاده کرده اند. علاوه بر این، این گروه در تلاش  برای سرقت شماره تلفن های مرتبط با کاربران بوده و از طریق تغییر پسورد و قابلیت بازیابی ایمیل در تلاش برای به دست گرفتن کنترل ایمیل های هدف بوده اند.

در ادامه مایکروسافت اعلام کرده است حملات سایبری که توسط این گروه انجام شده است از نظر فنی پیچیده نبوده و آن ها تنها با در دست داشتن اطلاعات شخصی افراد هدف سعی در شناسایی ایمیل ها و نفوذ به حساب کاربری آن ها را داشته اند. این تلاش ها به صورت واضح عنوان میدارد که گروه “فسفر” بسیار با انگیزه بوده و توانایی سرمایه گذاری زیاد و صرف زمان بالا برای دستیابی به این اطلاعات را داشته اند. 

مطلب مرتبط  بلاروس اولین کشوری است که پشتیبانی از IPv6 را اجباری می کند

در انتها مایکروسافت به کاربران خود پشنهاد داده است که حتما برای جلوگیری از فاش شدن اطلاعات حساب کاربری خود از روش های تایید دو مرحله ای استفاده کنند. به گفته ای این کمپانی ایمن ترین روش استفاده از Microsoft Authenticator می باشد.

همچنین به روزنامه نگاران، فعلان سیاسی و افرادی که تمایل به حفظ ایمنی حساب کاربری خود دارند توصیه کرده است به صورت دوره ای تاریخچه ی ورود خود را از طریق تَب فعالیت ورود ایمن به حساب کاربری بررسی نمایند.

منبع : وبلاگ مایکروسافت

 

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

The following two tabs change content below.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *