ذخیره سازی کدهای متن باز گیت هاب در قطب شمال برای آیندگان
جولای 21, 2020
توییتر
مشکل امنیتی توییتر؛ کارمندان توییتر متهم به جاسوسی از کاربران شدند
جولای 29, 2020
توییتر

دریافت حق اشتراک از کاربران توییتر در پی افت درآمدهای تبلیغاتی

توییتر

توییتر طی گزارشی از رشد 34 درصدی تعداد کاربران خود در سه ماهه دوم سال 2020 خبر داد. رشد مذکور بیشتر حاصل همه گیر شدن ویروس کرونا بوده که در نتیجه ی آن، مردم بیشتر به این شبکه اجتماعی روی آورده و زمان بیشتری را در آن سپری می کنند. توییتر در گزارش خود اینگونه آورده است که از ماه آوریل تا ماه ژوئن، تعداد کاربران فعال روزانه این شبکه اجتماعی به 186 میلیون نفر رسیده که به نوبه ی خود دستاورد بزرگی برای این شرکت به حساب می آید. با این حال حتی با وجود رشد کاربران، توییتر در ادامه از زیان مالی 124 میلیون دلاری خود در سه ماه دوم سال 2020 خبر داد. این شرکت دلیل ضرر مالی خود را افت درآمدهای تبلیغاتی عنوان کرد.

در ادامه این گزارش، توییتر از تصمیم خود برای ایجاد روش های جدید کسب درآمد خارج از محدوده تبلیغات خبر داد. از جمله این موارد می توان سرویس اشتراک ماهانه توییتر را نام برد. لازم به ذکر است توییتر در مراحل اولیه بررسی این ایده است و انتظار نمی رود همچون دیگر مدل های کسب و کار این شرکت تا پایان امسال درآمدزایی داشته باشد.

جک دورسی، مدیر عامل توییتر، در جلسه روز پنجشنبه خود جهت ارائه گزارشات مالی، این گونه عنوان کرد که رویکردها و راه های دیگری جهت افزایش درآمدزایی توییتر نیز در سال جاری مورد بررسی و آزمایش قرار خواهند گرفت. وی افزود: “ما برای ایده ی ارائه ی سرویس های ویژه به ازای دریافت هزینه، استانداردهای بالایی را مدنظر قرار داده ایم.” دورسی در ادامه عنوان داشت ارائه هر روش جدید درآمدزایی به عنوان مکملی برای کسب و کار تبلیغاتیمان است.

مطلب مرتبط  بهترین روش تبلیغات اینترنتی برای هر کسب و کار

با این حال، هنوز مشخص نیست که توییتر چه سرویس های ویژه و اشتراکی را برای کسب درآمد بیشتر خود مدنظر دارد. هر چند حدس هایی در این مورد زده شده که یکی از آن ها می تواند حذف تبلیغات برای سرویس های اشتراکی ماهانه باشد. با این حال در روزها و هفته های آتی اخبار شفاف تری در این مورد منتشر خواهد شد.

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 4 / 5. تعداد نظرات : 1

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *