ctr
6 نکته برای افزایش CTR تبلیغ در گوگل ادوردز
مهر ۲۹, ۱۳۹۶
تبلیغات کلیکی
آشنایی با مفاهیم تبلیغات کلیکی و کسب موفقیت در بازاریابی
آبان ۶, ۱۳۹۶

قابلیت های افزوده شده به رابط کاربری جدید گوگل ادوردز

google-adwords

با توجه به انتشار نسخه جدید پلت فرم گوگل ادوردز ، در این مقاله به قابلیت های جدید آن پرداخته ایم. اگرچه این رابط کاربری جدید با نسخه قبلی گوگل ادوردز کاملأ منطبق نیست ، اما ویژگی ها و قابلیت های افزوده شده به آن امکانات منحصر بفردی را برای کاربران این پلت فرم فراهم آورده است. شاید در ابتدا این نسخه ی جدید کمی گیج کننده باشد اما با اندکی بررسی و پس از مدتی گشت و گذار در آن متوجه خواهید شد که آپدیت این پلت فرم توسط گوگل هوشمندانه بوده است.

اخبار اولیه در مورد این رابط کاربری جدید از سال گذشته توسط گوگل منتشر شد و گوگل اعلام کرد که تا پایان سال 2017 این نسخه در دسترس همگان خواهد بود. همچنین گوگل برای افرادی که با نسخه های جدید هر رابط کاربری به سرعت سازگاری پیدا نمی کنند امکان انتخاب هر 2 نسخه را قرار داده است تا کاربران به مرور عادت به استفاده از نسخه جدید کنند. بطور خلاصه می توان گفت که قابلیت های افزوده شده به نسخه جدید به عنوان انگیزه ای برای استفاده افراد از آن می باشد که از بزرگترین مزیت های آن می توان به ذخیره زمان و انجام دادن فعالیت ها در مدت زمان کمتر و در دسترس بودن ابزارهای مختلف نام برد.

برخی از این قابلیت ها که در این مقاله قصد معرفی آن ها را داریم ، تا این لحظه به رابط کاربری جدید گوگل ادوردز افزوده شده و چند مورد از آن ها نیز طبق اعلام گوگل ، طی ماه های آتی و تا قبل از پایان سال 2017 افزوده خواهد شد.

مطلب مرتبط  تبلیغ در یوتیوب

افزونه Promotion :

تنها راه دسترسی به این افزونه جدید در گوگل ادوردز استفاده از رابط کاربری جدید آن می باشد. این افزونه به شما این امکان را می دهد که پیشنهادات ویژه ای را در متن تبلیغ نمایش داده و به آنها لینک دهید. آیکون تگ این افزونه به نمایش بهتر و جلوه مناسب آن کمک کرده است.

گزارش کاربران بر اساس میزان درآمد خانوار :

این گزارش در نسخه جدید تنها برای جستجوهای متنی گوگل در دسترس است و در تب Demographics می توانید آن را مشاهده و بررسی کنید. در نسخه قبلی ادوردز این گزارش تنها برای تبلیغاتی در دسترس بود که هدف دهی جغرافیایی (location targeting) را برای تبلیغ فعال کرده بودند.

صفحه مخاطبان (Audiences page) :

audiences adwords

صفحه جدید برای مخاطبین این امکان را فراهم کرده است که مدیریت مخاطبین ، هدف دهی و بهینه سازی برای مخاطبین را در کنار هم و در یک صفحه مشاهده کنند. همچنین برخی از گزینه های قبلی این صفحه با عناوین و قابلیت های جدید معرفی شده اند. گزینه “Target and bid” در نسخه جدید با عنوان “Targeting“ و گزینه “Bid only” تحت عنوان “Observations” معرفی شده است.

ارائه گزارش بر اساس مدل N-grams :

adwords-ngrams

در تب Words موجود در باکس Searches ، قابلیتی بر اساس مدل N-grams کلید واژه ها افزوده شده است که شامل کلمه هایی است که به ازای هر مورد از search termها نمایش داده شده است. این گزارش شامل تعداد نمایش و کلیک ها به ازای هر کدام از کلمه ها بر اساس مدل N-grams می باشد. حاشیه پررنگ تر دور هر یک از کلمه ها بیانگر تعداد سرچ و کلیک بیشتر به ازای آن ها می باشد.

مطلب مرتبط  تبلیغات پر قدرت و جذاب در جیمیل

تنظیمات بودجه بندی برای افزونه تماس (call extensions) :

با استفاده  از این قابلیت جدید ، می توانید مدیریت بهتری بر روی نمایش این افزونه داشته باشید.  این قابلیت بسیار شبیه به موردی است که در نسخه قبلی با عنوان “interactions” شناخته میشد. این قابلیت جدید در قسمت Advanced Bid Adjustment در سطح کمپین قرار دارد.

عملکرد صفحه فرود (Landing page performance) :

Landing Page adwords

در رابط کاربری جدید صفحه مجزایی مانند صفحه کلیدواژه ها و متن تبلیغ افزوده خواهد شد که از طریق آن می توانید صفحه های فرود متفاوت را در یک صفحه و در کنار هم مشاهده و بررسی کنید. هدف از ایجاد این صفحه ، کمک به کاربران برای بهینه سازی بهتر تبلیغ و همچنین در دسترس بودن ابزاری برای بررسی لندینگ پیج های متفاوت تبلیغ می باشد.

موارد مذکور ، قابلیت هایی است که تا این لحظه در رابط کاربری حدید گوگل ادوردز ایجاد شده است اما همانطور که در ابتدای مقاله عنوان شد ، طی ماه ها و روزهای آتی قابلیت های دیگری نیز افزوده خواهند شد که برخی از آن ها شامل موارد زیر می باشند :

قابلیت مخاطبان in-market به صورت پیشرفته :

این قابلیت برای تبلیغات متنی گوگل ادوردز در دسترس است و نسخه پیشرفته آن بر اساس سایت هر تبلیغ ، عملکرد هر کمپین و اهداف تعریف شده برای هر تبلیغ طراحی شده است.

قابلیت Google attribution :

google-attribution

طبق اعلام گوگل ، این مورد بزرگترین ویژگی رابط کاربری جدید است که بسیاری از کاربران در انتظار افزوده شدن آن با ویژگی های جدید و منحصر بفرد به نسخه جدید هستند.

مطلب مرتبط  مقایسه تبلیغات محیطی و تبلیغات آنلاین

امکان آپلود محاسبه میزان فروش برای کاربران سرویس Google for Retail :

کاربران این سرویس که برای محاسبه میزان فروش خود نیازمند بررسی ایمیل های برنامه ریزی شده هستند ، در آینده میتوانند مستقیمأ این موارد را در درون محیط گوگل ادوردز آپلود کنند.

 

تبلیغ در گوگل برتینا