سرویس Google Hangouts در پاییز بازنشسته می‌شود
سرویس Google Hangouts در پاییز بازنشسته می شود
ژوئن 28, 2022
ترفند جدید هکرها برای نفوذ به سایت‌ها؛ استفاده از قانون نقض کپی رایت
ترفند جدید هکرها برای نفوذ به سایت‌ها؛ استفاده از قانون نقض کپی رایت
ژوئن 29, 2022
شبکه 6G تا سال 2030 در چین راه‌اندازی می‌شود

شبکه 6G تا سال 2030 در چین راه‌اندازی می‌شود

شبکه 6G تا سال 2030 در چین راه‌اندازی می‌شود

چینی‌ها که همواره یکی از پیشگامان عرصه و فناوی و تکنولوژی محسوب می‌شوند، از راه‌اندازی نسل ششم شبکه مخابراتی یا 6G تا سال 2030 خبر دادند. هرچند فقط سه سال از عمر شبکه 5G در چین می‌گذرد اما این کشور به دنبال راه‌اندازی نسل بعدی شبکه همراه است.

نسل پنجم شبکه همراه هنوز در همه کشورها در دسترس نیست و بسیاری از کشورها از این فناوری بهره نمی‌برند. اما با این حال، چینی‌ها قصد دارند تا علاوه بر فراگیر کردن شبکه 5G در کشورشان، به راه‌اندازی و توسعه نسل ششم شبکه همراه بپردازند.

شرکت چاینا موبایل، یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات مخابراتی در چین، اولین نسخه از دستورالعمل معماری و ساختار نسل ششم شبکه همراه را منتشر کرده است. طبق این سند راهبردی، شبکه 6G به مراتب سریع‌تر از شبکه 5G است و این امکان برای کاربران فراهم خواهد شد تا با سرعت بالاتری داده‌ها را انتقال دهند.

به گفته کارشناسان و تحلیلگران حوزه ارتباطات، راه‌اندازی نسل بعدی شبکه همراه، اتصال خدمات ارتباطات بی‌سیم و ماهواره‌های زمینی را امکان‌پذیر خواهد کرد و پوشش جهانی یکپارچه‌ای را ایجاد می‌کند.

وو هکوان، محقق آکادمی مهندسی چین در این باره می‌گوید:

ما فرایند تحقیقات بازار در خصوص این نسل از شبکه همراه را آغاز کرده‌ایم و به احتمال بسیار زیاد تحیقیقات جدی در خصوص نسل ششم شبکه همراه از سال 2023 یا 2024 آغاز خواهد شد. هرچند هنوز هشت سال تا 2030 باقی مانده است، اما برنامه ما برای اجرایی کردن این پروژه فشرده خواهد بود.

منبع: news.cgtn

مطلب مرتبط  سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری مایکروسافت برای احداث دیتاسنتر در یونان
تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.