لوگوی فیسبوک
25 حقیقت جالب درباره فیسبوک که نمی دانستید!
جولای 18, 2020
ذخیره سازی کدهای متن باز گیت هاب در قطب شمال برای آیندگان
جولای 21, 2020
لوگوی گوگل

سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری گوگل در هند

ساندار پیچای

کمپانی گوگل طی بیانیه ای تصمیم خود برای سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری در پنج تا هفت سال آینده را اعلام کرد. هدف این سرمایه گذاری گسترش حضور و تسریع پذیرش خدمات دیجیتال در بازارهای بین المللی اعلام شده است.

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل در روز دوشنبه از تاسیس صندوقی با عنوان Google for India Digitization Fund جهت سرمایه گذاری گوگل در کشور هند، خبر داد.

پیچای در ویدئو کنفرانس سالانه گوگل که متمرکز بر هند بود عنوان داشته:

ما این پروسه را از طریق سرمایه گذاری در سهام شرکت ها، همکاری های تجاری، سرمایه گذاری در عملیات ها ، زیرساخت ها و اکوسیستم انجام میدهیم. این اقدام نشان دهنده اعتماد ما و آینده و اقتصاد دیجیتال این کشور است.

 

این سرمایه گذاری در چهار زمینه زیر انجام خواهد شد:

  1. ارائه دسترسی به اطلاعات مقرون به صرفه برای مردم هند به زبان خودشان، چه زبان آن ها هندی، تامیلی، پنجابی و یا هر زیان دیگری باشد.
  2. ساخت محصولات و خدمات جدید مطابق با نیازهای منحصر به فرد مردم هند.
  3. حمایت و توانمندسازی کسب و کارها در جهت شروع فرآیند دیجیتالی شدن و یا ادامه آن.
  4. استفاده از فناوری و هوش مصنوعی برای منافع اجتماعی در زمینه هایی همچون سلامت، تحصیلات و کشاورزی.

کشور هند یک بازار بین المللی مهمی برای گوگل محسوب شده و کشوری است که طیف وسیعی از محصولات و خدمات آن از جمله موتور جستجو، یوتیوب و اندروید توسط مردم این کشور مورد استفاده قرار می گیرند.

مطلب مرتبط  پیوستن کوکاکولا به کمپین تحریم فیسبوک و ضرر 7 میلیارد دلاری زاکربرگ

هند دومین کشور پر جمعیت جهان با جمعیت 1.32 میلیارد نفر به شمار می آید که بیش از 500 میلیون از جمعیت این کشور آنلاین بوده و بیش از 450 میلیون گوشی هوشمند در این کشور به صورت فعال مورد استفاده قرار می گیرند.

گوگل همچون شرکت های بزرگ آمریکایی دیگر فعال در حوزه تکنولوژی، اگرچه تنها بخشی از درآمد خود را از بزرگترین بازار اینترنت جهان بدست می آورد با این حال تصمیم به سرمایه گذاری در این کشور کرده ولی گویا همچنان سرمایه گذاری در هند برای شرکت های بزرگ آمریکایی و چینی که در حال حاضر در هند فعالیت میکنند و به دنبال جذب کاربر در بازارهای در حال توسعه هستند، اولویتشان محسوب نمی شود.

اعلامیه گوگل در حالی صورت گرفت که طبق شواهد، هند در حال قطع اجازه فعالیت شرکت های چینی در  سطح کشور است. ماه گذشته دهلی نو استفاده از 59 سرویس و اپلیکیشنی که توسط شرکت های چینی توسعه یافته بود را ممنوع اعلام کرد. از این رو پیش بینی می شود این ممنوعیت ها به غول های فناوری آمریکایی کمک کرده تا با رقابت کمتر بر بازار هند تسلط بهتری پیدا کنند.

منبع : techcrunch

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

The following two tabs change content below.

شبنم قرشی

Google Ads Administrator & Content Development Specialist at Bertina

Latest posts by شبنم قرشی (see all)

مطلب مرتبط  تشخیص سرطان با استفاده از هوش مصنوعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.