سئو یا گوگل ادوردز
اکتبر 2, 2017
گوگل ادوردز
افزونه کال اوت (callout) در گوگل ادوردز چیست؟
اکتبر 8, 2017

5 ویژگی مهم درباره شرکت های ارائه دهنده تبلیغ در گوگل

5 ویژگی پارتنرها

اگر مقالات قبل شرکت برتینا را مطالعه کرده باشید یا تحقیق دقیقی در فضای مجازی داشته اید احتمالأ به این نتیجه رسیده اید که برای گسترش کسب و کار خود به تبلیغات نیاز دارید و تبلیغ در گوگل (google adwords) را که یکی از بهترین انتخاب ها در تبلیغاتی اینترنتی است انتخاب نموده اید. با توجه به اینکه راه اندازی یک تبلیغ بهینه در گوگل نیاز به دانش فنی و تجربه بالایی دارد و از آنجا که بسیاری از افراد وقت و یا توان کافی برای فراگیری google adwords را ندارند ، بنابراین تصمیم گرفته اید این امر را به یکی از آژانس های تبلیغاتی آنلاین که سرویس google adwords را ارائه می دهند بسپارید.

با انجام اندکی تحقیق ، شاید تصمیم گرفته باشید که یکی از این شرکت ها را انتخاب کنید ، قبل از ثبت سفارش خود پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید ، تا انتخاب دقیق تر و درست تری داشته باشید.

1 – شریک و همکار رسمی گوگل (GOOGLE PARTNER)

آیا شرکتی که قصد همکاری با آن را دارید و قرار است کمپین تبلیغاتی شما را در google adwords مدیریت کند ، پارتنر رسمی گوگل در زمینه google adwords می باشد؟ برای کسب اطمینان در رابطه با این قضیه ، حتمأ به لینک Google Partner مراجعه کرده و صحت ادعای آن شرکت را مورد بررسی قرار دهید.

پریمیر پارتنر

شرکت هایی که پارتنری گوگل را کسب کرده اند به اندازی کافی در آن زمینه دارای تجربه و دانش فنی و همچنین قابل اعتماد هستند. زیرا این شرکت ها برای کسب این عناوین ، آزمون های پیچیده و متعددی را گذرانده و موارد لازم جهت جلب اعتماد گوگل را رعایت کرده اند. یقینأ گوگل بسیار سختگیر تر از شماست و این مدارک را به هر شرکتی ارائه نمی دهد ، پس به گوگل اعتماد کنید.

2 – Google Adwords یک پلتفرم اتوپایلوت و خودران نیست

برخی از آژانس های تبلیغاتی ، تنها یک کمپین را ایجاد کرده و مدیریتی بر نحوه ی اجرای آن ندارند ، تبلیغ در گوگل قابلیت اجرا شدن به صورت اتوماتیک را دارد اما این کار به هیچ وجه برای شما بهینه نخواهد بود ، زیرا این روش تبلیغاتی یک روش کاملأ آنلاین و لحظه ای می باشد و می بایست دائمأ کمپین شما از لحاظ کیفیت کلیدواژه ها ، مقرون به صرفه بودن هزینه کلیک ها ، دریافت گزارشات واضح و همچنین سایر موارد لازم جهت بهینه سازی مداوم مورد بررسی قرار گیرد.

مطلب مرتبط  معرفی 5 روش برای افزایش سود دریافتی از گوگل ادز

3 – دریافت گزارشات دقیق و واضح از کلیک ها و هزینه کلیک ها

روال کار برخی از شرکتهای تبلیغاتی بدین صورت است که هزینه ای را به صورت ماهانه و دوره ای از شما دریافت می کنند (به عنوان مثال 200 هزار تومان و…) و تضمین می کنند تبلیغ شما را برای یک ماه و یا مدت خاصی در گوگل نمایش دهند. نکته جالب نیز این است که هر زمان که کلیدواژه های خود را در آن مدت سرچ می کنید ، تبلیغ شما نمایش داده نمی شود. باید گفت که به هیچ وجه با این شرکت ها همکاری نکنید ، زیرا مطمئنن قصد فریب شما را دارند و حداکثر 50 درصد از هزینه پرداختی شما را صرف کمپین شما خواهند کرد.

حتمأ اطلاع دارید که تبلیغ در گوگل به صورت کلیکی بوده و میزان اعتبار تبلیغ شما و همچنین هزینه کلیک ها مشخص می کنند که تبلیغ شما برای چه مدت نمایش داده شود پس حتمأ از اجراکننده ی تبلیغ خود گزارشات دوره ای در رابطه با هزینه کلیک ها ، تعداد کلیک ها و میزان اعتبار مصرف شده را دریافت و بررسی کنید.

روال صحیح و مورد تایید گوگل بدین صورت است که شما میزان اعتباری را بر حسب دلار و یا … از شرکت خریداری کنید و با تقسیم آن به هزینه کلیک خود ، همان تعداد کلیک را برای تبلیغ خود داشته باشید. به عنوان مثال شما از یک شرکت 50 دلار اعتبار برای تبلیغ خود خریداری کرده اید و میانگین هزینه کلیک تبلیغ شما بر روی 10 سنت قرار دارد ، بنابراین می بایست تبلیغ شما تا 500 کلیک کاربر نمایش داده شود.

پریمیر پارتنر

البته لازم است که به هزینه پرداختی بابت هر میزان شارژ خریداری شده ، هزینه پشتیبانی فنی تبلیغ توسط شرکت را نیز اضافه کنید.

مطلب مرتبط  لینک کردن گوگل آنالیتیکس و گوگل ادز

بنابراین لازم است با شرکتی همکاری نمایید که شفافیت های مالی مورد تایید گوگل را رعایت کند. از آنجا که مدیریت هزینه های کمپین شما و پشتیبانی فنی آن به عهده شرکت است ، بنابراین بسیار اهمیت دارد که آن شرکت، پارتنر رسمی گوگل باشد زیرا طبق قوانین گوگل ، شرکت ها و پارتنرهای رسمی موظفند به طور شفاف هزینه های مصرف شده در هر کمپین را به مشتری ارائه دهند.

4 – برخورداری از دانش و تجربه فنی کافی در زمینه Google Adwords

در نگاه اول ممکن است تصور کنید که google adwords یک پلتفرم بسیار ساده است و نیاز به دانش فنی زیادی ندارد. باید گفت این پلت فرم را به کافی نشناخته اید. google adwords مانند بسیاری از مباحث فنی دیگر نیاز به دانش تخصصی و همچنین تجربه فراوان دارد بنابراین در انتخاب شرکتی که قصد همکاری با آن را دارید حتمأ به این نکات توجه کنید که کارشناسان آن شرکت اطلاعات لازم در زمینه موتورهای جستجو ، سئو و بهینه سازی وب ، آشنایی با کدنویسی و طراحی سایت را دارا می باشند. اگرچه پشتیبانی فنی سایت به عهده شما و یا طراح سایت شما است اما در برخی از مواقع گوگل برخی از تبلیغات را به دلیل مسائل فنی تأیید نمی کند و نمایش نمی دهد ، بنابراین شناسایی دلیل آن و ارجاع موضوع به طور دقیق توسط شرکت به شما جهت رفع موضوع بسیار جائز اهمیت خواهد بود.

5 – پیش بینی هزینه ها

تمامی شرکت های فعال در زمینه تبلیغ در گوگل معتقدند که فروش شما را به صورت چشمگیری افزایش خواهند داد و ادعاهایی در رابطه با میزان افزایش فروش شما دارند. با توجه به قابلیت های تبلیغ در گوگل ، ادعای افزایش فروش با استفاده از تبلیغ در گوگل ادعای کاملأ درستی است اما این مورد را نیز مورد بررسی قرار دهید که شرکتی که قبل از فعال شدن تبلیغ شما ، هزینه کلیک تبلیغ شما را پیش بینی می کند در واقع تنها به دنبال جذب شماست و هزینه پیش بینی شده توسط آن شرکت به احتمال 99% صحیح نیست. زیرا نمره کیفیت هر تبلیغ و هزینه کلیک ها پس از فعال شدن آن ، بررسی سایت توسط گوگل و رقابت موجود مشخص خواهد شد و نباید به هیچ وجه به پیش بینی های افراد اعتماد کامل کرد. زیرا هر سایت و هر تبلیغ دارای نمره کیفیت متفاوت و هزینه های متفاوتی خواهد بود.

مطلب مرتبط  سئو یا گوگل ادوردز

موارد مذکور ، جزء اصلی ترین پارامترهای گوگل در انتخاب یک شرکت برای پشتیبانی تبلیغ در گوگل می باشد اما پیشنهاد می کنیم به موارد زیر نیز توجه نمایید:

– در انتخاب پارتنرها نهایت دقت را داشته باشید ، زیرا برخی از پارتنر ها به صورت شخصی بوده و برخی دیگر به صورت شرکتی. پارتنرهای شرکتی در زمینه مسائل مالی قابل اعتمادترند. زیرا گوگل یک شرکت را تأیید کرده است.

– در میان پارتنرهای شرکتی ، به دنبال پارتنرهای برتر (Premier Partner) باشید. این شرکت ها جزء برترین پارتنرهای معرفی شده توسط گوگل هستند. تنها 3 درصد از پارتنرهای شرکتی جهان ، جزء پارتنرهای برتر گوگل هستند.

پارتنر رسمی گوگل

– هیچ پارتنری قادر نیست قوانین فنی گوگل را نادیده بگیرد و با عدم رعایت آنها ، یک تبلیغ را فعال نماید. در مورد این ادعاها تجدید نظر کنید.

– از آنجا که پشتیبانی فنی تبلیغ و ست کردن هزینه کلیک ها و دیگر موارد عمومأ به عهده شرکت ها می باشد ، بنابراین انتخاب بهترین پارتنر در کاهش هزینه ها و بهینه بودن تبلیغ شما نقش مهمی را ایفا می کند.

6 مزیت پریمیر پارتنرهای گوگل نسبت به پارتنرها

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *