انتشار اولین پست اینستاگرامی ملکه انگلستان
اسفند ۲۲, ۱۳۹۷
قطار تحریم ایران به ایستگاه نوکیا رسید
فروردین ۵, ۱۳۹۸

فیسبوک و ادامه جنجال فروش اطلاعات کاربران

جنجال فیسبوک

گزارش جدید نیویورک تایمز جزییات پرونده فروش اطلاعات کاربران فیسبوک و شرکت های مرتبط با این موضوع در ایالات متحده را بیان می کند.

افراد آگاه که در جریان بازرسی دادگاه عالی نیویورک بوده اند و خواسته اند نامشان فاش نشود گزارش داده اند که احضاریه ای برای “دو شرکت بزرگ فعال در زمینه تولید گوشی هوشمند و سایر دیوایس ها” ارسال شده و از آن ها خواسته شده است که با در اختیار قرار دادن اطلاعات خود به حل پرونده فیسبوک کمک کنند. این شرکت ها (که ممکن است بعداً نامشان فاش شود) در گذشته با فیسبوک مشارکت داشته و به اطلاعات کاربران دسترسی داشته اند.

هم اکنون به طور دقیق مشخص نیست که دادگاه روی چه بخشی از پرونده متمرکز شده است. اگرچه فیسبوک به سوالات تایمز درمورد ماهیت تحقیقات پاسخی نداده است، با این حال انجام تحقیقات را تایید کرده است و اعلام نموده که آماده پاسخگویی و شفاف سازی موضوع است.

شرکت های بزرگی همچون آمازون، اپل، سونی و مایکروسافت از سراسر دنیا با فیسبوک شراکت داشته اند که بعد از اتفاقات اخیر بسیاری  از آنها قراردادهای خود را لغو کرده اند.

فیسبوک هنوز هم به دلیل رسوایی Cambridge Analytica راجع به اپلیکیشن Quiz در سال 2015 و اجازه دسترسی غیر مجاز به اطلاعات کاربران،‌ و پس از آن نیز تاثیر و دخالت بر انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2016 تحت پیگرد قرار دارد. پس از یک سال تلاش فیسبوک برای جلب اعتماد کاربران دوباره، هم اکنون گزارشی از تخلف جدید این شرکت منتشر شده است.

به فاصله کمی پس از رسوایی Cambridge Analytica،‌ فیسبوک چک کردن تنظیمات حریم خصوصی و اعمال تغییرات را برای کاربران آسان تر کرده و مارک زاکربرگ نیز تعهد خود به حفظ حریم خصوصی کاربران را اعلام کرد.

The following two tabs change content below.

پوریا فرجی

Webmaster & Digital Marketing Expert at Bertina