بودجه روزانه گوگل ادوردز چیست ؟
دسامبر 31, 2017
لینک کردن Adwords و Analytics
مزایای لینک کردن Google Ads و Google Analytics
ژانویه 13, 2018
انالیتیکس و ادوردز

لینک کردن گوگل آنالیتیکس و گوگل ادز

گوگل ادز (گوگل ادوردز) و گوگل آنالیتیکس دو ابزار بسیار قدرتمند برای بازاریابی آنلاین شما هستند. هر کدام دارای اطلاعاتی هستند که به پیشرفت و ترقی بازاریابی آنلاین شما کمک می کنند. علاوه بر این، همانطور که می دانید این دو پلت فرم توسط یک شرکت ساخته شده اند ، به این معنی که آنها می توانند با یکدیگر به خوبی ارتباط برقرار کنند. در حقیقت، ما می توانیم این دو اکانت را به هم متصل کنیم تا به حداکثر اطلاعات موجود دسترسی پیدا کنیم. در این مقاله به نحوه ی اتصال این دو ابزار به یکدیگر می پردازیم.

نحوه ی اتصال گوگل آنالیتیکس و گوگل ادز 

 

لینک کردن گوگل آنالیتیکس و گوگل ادز یک روند بسیار راحت است. شما می توانید این اتصال را از طرف گوگل آنالیتیکس یا ادز آغاز کنید.

دربخش مدیریت گوگل آنالیتیکس بر روی لینک ادز در ستون میانی کلیک کنید .

انالیتیکس و ادوردز

سپس بر روی دکمه ی  New Link Group  کلیک کنید

انالیتیکس و ادوردز

در این قسمت ، از آنجا که ایمیل ورود به سیستم گوگل آنالیتیکس من نیز دسترسی کامل به MCC گوگل ادز را دارد، من لیستی از اکات های گول ادورز را برای این اتصال می بینم .

انالیتیکس و ادوردز

به سادگی اکانت گوگل ادزی که میخواهید به گوگل انالیتیکس متصل کنید را انتخاب کرده و سپس روی Continue کلیک کنید.سپس قسمت پیکربندی پیوند را مشاهده خواهید کرد. تمامی مواردی را که تصمیم به مشاهده ی آن را در اکانت adwords خود دارید بر روی «on» قرار دهید.

انالیتیکس و ادوردز

آخرین مرحله ی مهم، بسته به نوع برچسب گذاری که برای اکانت ادز خود انجام داده اید ، می باشد . اگر در حال استفاده از برچسب خودکار در adwords هستید، ایجاد این لینک چیزی را تغییر نخواهد داد، بنابراین متن زیر شامل حال شما نمی شود . اگر از تگ خودکار استفاده نمی کنید، ایجاد این لینک به طور پیش فرض این قابلیت را فعال می کند. اگر این را مورد را نمی خواهید، بر روی تنظیمات پیشرفته در پایین صفحه کلیک کنید و گزینه Enable auto tagging را انتخاب کنید و یا تنظیمات خودکار برچسب گذاری خود را به همان ترتیب بگذارید.

مطلب مرتبط  ست کردن هزینه کلیک ها به صورت دستی در تبلیغ در گوگل

انالیتیکس و ادوردز

این مورد بستگی به شما دارد ، اما برای اطلاعات بیشتر ، فعال کردن خودکار برچسب گذاری برای همه گزارش ها حائز اهمیت است. 

نحوه لینک کردن چندین اکانت

در بعضی موارد، ممکن است لازم باشد چندین اکانت را به هم متصل کنید تا اطلاعاتی را که نیاز دارید دریافت نمایید. در این مورد، اکنون می توانید چندین اکانت را با هم هماهنگ کنید. تفاوتی ندارد که تمایل دارید چندین اکانت گوگل آنالیتیکس  را به یک اکانت google adwords اضافه کنید یا چند اکانت گوگل ادز  را به یک کانت گوگل آنالیتیکس اختصاص دهید، هم اکنون هر دو مورد ذکر شده امکان پذیر است. به سادگی مراحل ذکر شده را  برای هر ارتباط به طور جداگانه انجام دهید.

 

ویرایش اتصال گوگل آنالیتیکس و گوگل ادز

هنگامی که پیوند گروهی ایجاد کردید، می توانید اکانت های adwords و analytics را از این گروه اضافه یا حذف کنید. شما همچنین می توانید نام این گروه را تغییر دهید .  

1.برای ورود به اکانت گوگل انالیتیکس خود در www.google.com/analytics وارد شوید

2.روی برگه مدیریت در بالای صفحه کلیک کنید.

3. در ستون Account، اکانت گوگل آنالیتیکسی  که می خواهید ویرایش کنید را انتخاب کنید.

4. در ستون Property، اکانت گوگل آنالیتیکسی را که می خواهید  ویرایش کنید، را انتخاب کرده و روی لینک adwords کلیک کنید.

5. در جدول، بر روی پیوند گروهی که می خواهید ویرایش کنید کلیک کنید.

6. برای اضافه یا حذف اکات ادودز  از گروه پیوندتان، روی «ویرایش» در بخش اکانت ادز مرتبط کلیک کنید و کادرهای کنار آن حساب ها را انتخاب کرده و یا آنها را حذف کنید.

مطلب مرتبط  افزونه تماس یا Call Extensions در گوگل ادوردز چیست؟

7. برای اضافه کردن یا حذف اکانت گوگل انالیتیکس ، روی ویرایش در بخش پیکربندی پیوند کلیک کنید و از منوی کشویی نمایش پیوند (بازدید) استفاده کنید تا کادرهای کنار نمایشها را انتخاب کنید یا آنها را لغو کنید. شما همچنین می توانید عنوان گروه را در این بخش تغییر دهید.

8. روی دکمه Save کلیک کنید. 

قطع اتصال گوگل آنالیتیکس و گوگل ادز

چنانچه تمایل دارید اتصال تمام اکانت های ادز و گوگل آنالیتیکس خود را حذف کنید ، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید. اگر چندین اکانت adwords در یک گروه پیوندی داشته باشید و بخواهید فقط برخی از حسابهای خود را از google analytics خود جدا کنید، از دستورالعمل «ویرایش اتصال گوگل آنالیتیکس و گوگل ادز» استفاده کنید .

برای حذف تمامی اتصال ها :

1.برای ورود به اکانت گوگل انالیتیکس  خود در www.google.com/analytics وارد شوید

2. روی برگه مدیریت در بالای صفحه کلیک کنید.

3. در ستون Account، اکانت گوگل آنالیتیکسی را که می خواهید از اکانت ادز خود جدا شود، انتخاب کنید.

4. در ستون Property، اکانت گوگل آنالیتیکسی را که میخواهید از اکانت ادز خود جدا کنید، انتخاب کنید و روی لینک ادز  کلیک کنید.

5. در جدول، بر روی پیوند گروهی که می خواهید حذف کنید کلیک کنید.

6.بر روی Edit (در کنار لینک اکانت ادز انتخاب شده) کلیک کنید.

7. در پایین صفحه، بر روی حذف لینک گروه کلیک کنید.

8. در پنجره تایید، روی دکمه حذف کلیک کنید. در نظر داشته باشید، اگر یک گروه لینک شده  را حذف کنید، تمام اطلاعات بین اکانت های google analytics و google adwords شما متوقف خواهد شد

مطلب مرتبط  پنج راه برای بهبود موبایل مارکتینگ
تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *