با این ابزار، ساخت ویدیوهای کوتاه در یوتیوب آسان می‌شود
با این ابزار، ساخت ویدیوهای کوتاه در یوتیوب آسان می‌شود
آگوست 1, 2022
جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده با فناوری واقعیت مجازی
جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده با فناوری واقعیت مجازی
آگوست 2, 2022
مایکروسافت با فشرده‌سازی حافظه Cache، عملکرد مرورگر اج را بهبود می‌بخشد.

مایکروسافت با فشرده‌سازی حافظه Cache، عملکرد مرورگر اج را بهبود می‌بخشد

مایکروسافت با فشرده‌سازی حافظه Cache، عملکرد مرورگر اج را بهبود می‌بخشد.

مایکروسافت قصد دارد نسخه جدید مرورگر اج خود را با قابلیت فشرده‌سازی حافظه Cache منتشر کند. ردموندی‌ها با این کار می‌خواهند عملکرد مرورگر خود را بیش از پیش بهبود ببخشند و کاربران بیشتری را جذب کنند.

مایکروسافت مدعی است تمام تلاش خود را به کار گرفته که بهترین مرورگر را برای ویندوز و سایر سیستم‌عامل‌ها ایجاد کند. به گفته این شرکت، هنگامی که یک مرورگر از منابع سخت‌افزاری زیادی استفاده می‌کند، عملکرد دستگاه کندتر خواهد شد و این موضوع تاثیرات منفی روی تجربه کاربری دارد. در نتیجه نیاز است که حافظه Cache در سیستم‌ها بهینه شود.

گفتنی است حافظه Cache که به آن حافظه نهان نیز گفته می‌شود، منابع را از وب دریافت کرده و آن‌ها را ذخیره می‌کند. پس از دریافت و ذخیره‌سازی، هنگامی که کاربران نیاز به مشاهده مجدد منابع داشته باشند، مرورگر به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن می‌تواند از طریق حافظه محلی سیستم به آن‌ها دسترسی داشته باشد.

اما با این حال، مایکروسافت معتقد است که حافظه نهان یا همان کش می‌تواند روی دستگاه‌هایی که حافظه ذخیره‌سازی محدودی دارند، تاثیرهای نامطلوبی داشته باشد. در همین راستا، غول فناوری واقع در رموند گفت:

ما باید اندازه حافظه کش را برای دستگاه‌هایی که فضای ذخیره‌سازی کمی دارند، مدیریت کنیم. چرا که کش نامحدود می‌تواند کل فضای دیسک را اشغال کند. در چنین شرایطی، مرورگرها حافظه نهان یا همان کش را بر اساس میزان حافظه داخلی مرورگر تعدیل می‌کنند. قابلیت مذکور در سیستم‌هایی که از حافظه ذخیره‌سازی کمی بهره می‌برند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

مطلب مرتبط  دورکاری کارکنان گوگل

مایکروسافت چند وقتی است که با تمرکز روی بهبود عملکرد مرورگر خود، در تلاش است تا کاربران و مخاطبان بیشتری را جذب کند. در همین راستا، این شرکت اخیرا قابلیت ویرایش تصاویر پیش از ذخیره‌سازی را مرورگر اج اضافه کرده است.

منبع: mspoweruser

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.