معرفی تراشه کوانتومی جدید با قدرتی شگفت انگیز؛ این تراشه فرایندی 9 هزار ساله در کامپیوترهای معمولی را فقط در چند میکروثانیه پردازش می‌کند
معرفی تراشه کوانتومی جدید با قدرتی شگفت انگیز
ژوئن 14, 2022
اینترنت اکسپلورر پس از 27 سال فعالیت رسما بازنشسته شد
اینترنت اکسپلورر پس از 27 سال فعالیت رسما بازنشسته شد
ژوئن 15, 2022
مرورگر گوگل کروم برای تشخیص بهتر سایت‌های مخرب به فناوری یادگیری ماشینی مجهز شده است

مرورگر گوگل کروم برای تشخیص بهتر سایت‌های مخرب به فناوری یادگیری ماشینی مجهز شده است

  

کمپانی گوگل که همواره بر مسئله امنیت و موضوعات مرتبط با آن تاکید ویژه‌ای دارد، به تازگی مروگر کروم خود را به چند ویژگی امنیتی جدید مبتنی بر فناوری یادگیری ماشین (Machine Learning) مجهز کرده است تا فضای این مرورگر را برای کاربران بیش از پیش امن‌تر کند.

به گفته گوگل، قابلیت‌های جدید امنیتی این شرکت به نسخه 102 مرورگر کروم اضافه شده است. این ویژگی‌ها که با فناوری یادگیری ماشینی توسعه داده شده است، کاملا بر روی خود مرورگر اجرا می‌شوند تا وب‌سایت‌هایی که اقدام به ارسال مجوزهای ناخواسته می‌کنند را شناسایی کند.

در نتیجه نسخه بعدی این مرورگر محبوب به فناوری‌های مبتنی بر یادگیری ماشینی مجهز خواهد شد تا اعلان‌های دریافتی کاربران از وب‌سایت‌ها را به‌ طور خودکار مسدود کند.

بر اساس توضیحات ارائه شده در بلاگ گوگل، کروم از اوایل سال جاری به روزرسانی جدیدی را برای مدل یادگیری ماشین ارائه کرده تا سرویس Safe Browsing مرورگر مذکور را ایمن‌تر کند.

در نسخه جدید مرورگر کروم، سایت‌های مخرب یا حملات فیشینگ بهتر شناسایی می‌شوند. به بیانی دقیق‌تر، ویژگی‌های جدید امنیتی گوگل کروم بهتر می‌توانند حملات فیشینگ را شناسایی کنند.

علاوه بر قابلیت‌های امنیتی اضافه شده به گوگل کروم، مدل‌های یادگیری ماشین جدید این مرورگر بهتر از قبل می‌توانند زبان سایت را شناسایی و آن را ترجمه کند. البته، فرایند ترجمه در نسخه‌های جدیدتر کروم بر اساس تجربیات شخصی کاربران که از قبل ثبت شده است، انجام خواهد شد.

گوگل همچنین در آینده‌ نزدیک نوار ابزار مرورگر کروم را بر اساس نیاز کاربران تنظیم خواهد کرد. گوگل با انجام موارد مذکور قصد دارد تا مرورگری قدرتمند و کاربرپسند را بر اساس فناوری یادگیری ماشین توسعه دهد.

مطلب مرتبط  گوگل: نگران بک لینک های مخرب نباشید!

منبع: blog.google

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 5 / 5. تعداد نظرات : 1

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.