کدام کشور سریعترین اینترنت موبایل دنیا را دارد؟
فوریه 24, 2020
دورکاری در مایکروسافت به خاطر کرونا
کرونا در آمریکا؛ دورکاری در شرکت های بزرگ فناوری
مارس 7, 2020
لوگوی فیسبوک

تبلیغ درمان کرونا در فیسبوک ممنوع شد

 

فیسبوک

سخنگوی فیسبوک در بیانیه ای اعلام کرد این شبکه اجتماعی در حال ایجاد قوانین پیچیده برای کنترل انتشار تبلیغاتی است که اطلاعات غلط در ارتباط با ویروس کرونا و پیشگیری از آن و یا وعده هایی برای درمان آن می دهند. این شبکه اجتماعی محبوب همچنین در بیانیه ی خود اعلام کرده است در حال پیاده سازی روش ها و سیاست های مشابهی در پلتفرم فروشگاهی خود، جایی که کاربران اقدام به خرید و فروش محصولات می کنند نیز می باشد.

در این شبکه اجتماعی نیز همچون باقی پلتفرم ها اخباری نادرست و دلهره آور در ارتباط با ویروس کرونا منتشر شده است و فیسبوک با توجه به گسترش این اخبار و با هدف جلوگیری از ایجاد نگرانی برای افراد تصمیم به حذف تبلیغات و اخبار نادرست کرده است.

فیسبوک در اواخر ماه ژانویه شروع به بررسی حقیقت موارد منتشر شده کرده و اطلاعات نادرست که موجب افزایش دلهره و حس نگرانی در کاربران می شوند و حتی مطالب اشتباهی که به سازمان بهداشت جهانی و یا مقامات بهداشت محلی نسبت داده می شوند را هم از فیسبوک و هم از اینستاگرام حذف کرده است.

چک کردن دمای بدن برای تشخیص کرونا

در قسمت فروشگاهی فیسبوک نیز محصولاتی از جمله تبلیغاتی که اقدام به فروش ماسک هایی با ادعای 100 درصدی جلوگیری از ابتلا و گسترش ویروس کرونا می کنند و یا تبلیغاتی که در متن تبلیغات خود به محدودیت تعداد و موجودی آن ها اشاره می شود را با توجه به ایجاد احساس فوریت در کاربران نمایش نمی دهد.

مطلب مرتبط  تغییر نام اینستاگرام و واتساپ توسط فیسبوک

البته این ادعا و فروش محصولات با وعده پیشگیری از ابتلا به کرونا تنها شامل حال فیسبوک نبوده و تقریبا در تمامی پلتفرم ها به چشم می خورد. حتی چندی پیش فروشنده شخص ثالثی در آمازون سعی در فروش ماسک با قیمت خیلی بالا و غیرمنصفانه به افراد کرده است.

لازم به ذکر است این اولین بار نبوده که فیسبوک اقدام به جلوگیری از انتشار اخبار کذب در ارتباط با سلامت و بهداشت کرده است. سال گذشته نیز فیسبوک گروه ها و صفحاتی که محتوایی بر ضد واکسیناسیون منتشر کرده اند را حذف کرد و اجازه هیچ نوع تبلیغی در این مورد را بر روی پلتفرمش نداد.

منبع : businessinsider

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

The following two tabs change content below.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *