hack
هک دستگاه قهوه ساز توسط یک متخصص حوزه امنیت
اکتبر 4, 2020
لوگوی مایکروسافت
سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری مایکروسافت برای احداث دیتاسنتر در یونان
اکتبر 6, 2020
hack

هکرهای روسی احتمالاً به آژانس فدرال ایالات متحده آمریکا نفوذ کرده اند

هک

خبرها حاکی از این هستند که گروهی از هکرهای روسی به نام APT28 با Fancy Bear توانسته اند با نفوذ در یک آژانس فدرال، به اطلاعات دولت آمریکا دست پیدا کنند.

بر اساس گزارشات، FBI در ماه می با ارسال هشدار برای قربانیان احتمالی این حملات، اعلام کرده که این گروه روسی شبکه های آمریکایی را هدف خود قرار داده است.

هم چنین با اشاره به همپوشانی زیر ساخت ها همراه با الگوهای رفتاری، گروه Fancy Bear را پشت این هک می داند.

با وجود تطابق IP ها با عملیات های مخرب و مجرمانه، به اعتقاد یکی از کارشناسان، این گروه برای مخفی سازی حملات خود از فناوری جنایی استفاده کرده است.

کاستین ریو، یکی دیگر از کارشناسان، با اشاره به یک کپی از بدافزار بارگذاری شده در مخزن، می گوید که ترکیب منحصر بفرد این ابزارهای هک موجود، هیچ ارتباطی با این گروه های هک شناخته شده ندارد.

هر چند این موضوع، احتمال وجود ارتباط مستقیم بین گروه هکر روسی و بدافزار را از بین ببرد، اما نمی توان منکر این شد که با حمله پیچیده ای رو به رو هستیم.

هکر ها از اکانت های در معرض خطر، برای قرار دادن بدافزارها و دسترسی به سیستم های شبکه آژانس استفاده کرده و فایل ها را دزدیده اند.

با وجود این که حملات سایبری گروه های هکر روسی موضوع جدید و تعجب آوری نیست، اما مقامات ایالات متحده آمریکا در این زمینه هنوز اظهار نظری نکرده اند.

مطلب مرتبط  هکرهای چینی متهم ردیف اول دزدی اطلاعات 79میلیون آمریکایی

اما نکته قابل تامل این است که هکر های تحت حمایت دولت روسیه، نه تنها قادر به حمله به سیستم های دولت آمریکا هستند، بلکه می توانند اطلاعات آن ها را نیز به سرقت ببرند.

هنوز اطلاعاتی در زمینه آسیب های وارد شده به این سیستم در دست نیست. هم چنین نمی دانیم که فعالیت های این آژانس فدرال به دلیل این حملات متوقف شده یا خیر.

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.