تشخیص سرطان با استفاده از هوش مصنوعی
تشخیص سرطان با استفاده از هوش مصنوعی
جولای 2, 2022
دیتاسنترهای مایکروسافت در سراسر جهان با کمبود منابع و ظرفیت مواجه شده‌اند
دیتاسنترهای مایکروسافت در سراسر جهان با کمبود منابع و ظرفیت مواجه شده‌اند
جولای 3, 2022
الگوریتمی که می‌تواند وقوع جرایم را با دقت 90 درصد پیش‌بینی کند

الگوریتمی که می‌تواند وقوع جرایم را با دقت 90 درصد پیش‌بینی کند

الگوریتمی که می‌تواند وقوع جرایم را با دقت 90 درصد پیش‌بینی کند

یک از چالش برانگیزترین موضوعات اجتماعی در جهان، پیش‌بینی جرائم قبل از وقوع است. با پیش‌بینی جرم و جنایت‌ها و با اقدامات پیشگیرانه می‌توان از وقوع آن‌ها جلوگیری و شرایط امن‌تری را برای جامعه ایجاد کرد. هم‌اکنون تعدادی از محققان و دانشمندان آمریکایی مدعی شدند الگوریتمی را توسعه داده‌اند که می‌تواند یک هفته قبل از وقوع جرم، جرم و جنایت‌ها را با دقت 90 درصدی پیش‌بینی کند.

این الگوریتم در کاهش جرم و جنایت‌ها و بالا رفتن امنیت در جامعه می‌تواند نقش مهم و موثری داشته باشد. محققان برای توسعه سیستم مذکور و پیش‌بینی جرائم قبل از وقوع، از تاریخچه جرم‌های گذشته افراد مانند قتل، نزاع، دزدی، کلاهبرداری و …استفاده می‌کنند.

بر اساس نتایج به دست آمده، الگوریتم توسعه یافته دانشمندان آمریکایی با تقسیم بندی شهر به مناطقی کوچک (300 متر مربع) و با تشخیص الگوها، جرائمی که ممکن است در آینده رخ دهد را با دقت 90 درصدی پیش‌بینی می‌کند.

 آمریکایی‌ها ابتدا این الگوریتم را در شهر شیکاگو آزمایش کردند که نتایج به دست آمده از آن، دقت بالایی داشتند. پس از آن، دانشمندان سیستم مذکور را در شهرهای دیگر آمریکا از جمله لس آنجلس، سان فرانسیسکو و فیلادلفیا نیز آزمایش کردند که اتفاقا نتایج مثبتی از آن به دست آمد.

طبق گفته محققان، این الگوریتم با سیستم‌هایی که قبلا طراحی شده بود، تفاوت‌های دارد. به عنوان مثال، سیستم مذکور توپولوژی شهرها، شرایط اجتماعی پیچیده مناطق مختلف و رابطه جرم و اثر نیروهای پلیس را نادیده می‌گیرد.

مطلب مرتبط  تلاش مجدد گوگل برای ساخت یک شبکه ی اجتماعی موفق!

دانشمندان و محققان آمریکایی این سیستم را مدل‌های فضایی (Spatial) نامگذاری کرده‌اند و بر اساس گفته یکی از نویسندگان طرح مذکور، این ابزار نباید به عنوان بازوی اجرایی برای هدایت نیروهای پلیس استفاده شود. ایشانو چتوپادیای، نویسنده ارشد این طرح مدعی است دولت نباید از مدل‌های فضایی برای حمله به محله‌های خاص بهره ببرد تا از وقوع جرائم پیشگیری کند.

وی همچنین تاکید داشت که این الگوریتم جادویی نیست و فقط بر اساس داده‌های گذشته می‌تواند از اتفاقات آینده اطلاع پیدا کند. چتوپادیای همچنین اظهار داشت، هرچند سیستم مذکور با محدودیت‌هایی همراه اما صحت عملکرد آن تایید شده است.

منبع: nature

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.