نقشه سایت
فرمت XML برای نقشه سایت مناسب است یا HTML؟
فروردین ۲۰, ۱۳۹۸
بررسی اهمیت جایگاه کلیدواژه در url سایت
بررسی تأثیر جایگاه کلیدواژه در URL از نظر سئو
فروردین ۲۵, ۱۳۹۸

پیش بینی سیل توسط گوگل با استفاده از هوش مصنوعی

هوش مصنوعی گوگل

شاید برای شما هم شنیدن این جمله تعجب آور باشد اما سیل ویرانگرترین بلای طبیعی در قرن اخیر بر روی زمین شناخته می شود. تعجب شما هم به این دلیل است که کشور ما منطقه ای زلزله خیز بوده و تعداد سیل های مخرب و عظیم در آن به نسبت زلزله ها بسیار کمتر بوده است.

پیش بینی زمان وقوع حوادث و بلایای طبیعی همیشه به عنوان یکی از خواسته های بشر امروز معرفی شده است و هزینه های زیادی برای رسیدن به این هدف صرف شده است که حداقل بتوان چند دقیقه، ساعت و یا روز زودتر وقوع سیل، زلزله و… را با درصد اطمبینان بالایی پیش بینی کرد که نتیجه آن نجات جان هزاران انسان خواهد بود.

گوگل به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای کامپیوتری و اینترنتی تنها به دنبال گسترش یک مرورگر یا نرم افزار نبوده و به طور کلی همواره این هدف را داشته است که کاربران دنیای وب و در یک دید گسترده تر، جامعه بشری مسائل روزمره خود را به صورت ساده تری پیگیری کنند.

در همین راستا، گوگل به دنبال ارائه راهکاری است که بتوان با استفاده از هوش مصنوعی، زمان وقوع سیل و پس لرزه های زلزله های بزرگ و دیگر بلایای طبیعی را پیش بینی کند.

هوش مصنوعی یا AI که یکی از جدیدترین تکنولوژی های کامپیوتری است طی چند سال اخیر گسترش چشمگیری داشته و سرعت رشد آن روز به روز افزایش می یابد. این انتظار وجود دارد که کاربران دنیای رایانه و وب تا چند سال آینده در کوچکترین مسائل روزانه خود نیز استفاده ای از این تکنولوژی داشته باشند.

مطلب مرتبط  معرفی تبلیغ در صفحه جستجوی گوگل

سیل هند

کشور هند به عنوان کشوری که جمعیت بالایی داشته، تعداد سیل های ویرانگر در آن بسیار بالا بوده و تلفات زیادی را به علت سیل متحمل می شود، به عنوان یک نمونه توسط گوگل مورد آزمایش قرار گرفته است و متخصصین هوش مصنوعی گوگل در حال همکاری با سازمان های دولتی و خصوصی هند برای پیش بینی زمان و مکان وقوع سیل هستند.

در این ویدئو که توسط گوگل منتشر شده ، در رابطه با این پروژه توضیحاتی ارائه شده است :

 

تبلیغ در گوگل برتینا