دامنه های گران قیمت
بررسی دامنه های گران قیمت در سطح دنیا
دی ۱۲, ۱۳۹۶
امنیت هاست جوملا
فاکتورهای امنیت هاست جوملا
دی ۱۸, ۱۳۹۶

چگونگی ثبت دامنه ir

ثبت دامنه irدر ابتدا نحوه ثبت دامنه ir را توضیح می دهیم. همان طور که می دانید ir کوتاه شده کلمه iran و مختص به آن کشور است و باید در سایت ایرنیک (nic.ir) ثبت شود. ایرنیک یک وبسایت اینترنتی است که ثبت تمام دامنه هایی که با پسوند ir. ثبت می شوند را بر عهده دارد و تنها سایتی است که سفارشات ثبت اینگونه دامنه ها را تائید می کند. با این وجود شما قادر به خرید و ثبت دامنه ir از شرکت های دیگر نیز هستید.

دو روش معموا برای ثبت دامنه ir وجود دارد.

روش اول : ثبت دامنه به صورت مستقیم از سایت ایرنیک که نیازمند عضویت در پنل آن است و به طور مستقیم دامنه شما ثبت می شود. اما این روش با هزینه بالاتری برای شما قابل انجام است و همچنین به دلیل درخواست های زیاد، پشتیبانی قابل قبولی ارائه نمی شود. هزینه ثبت دامنه در ایرنیک با مبلغ 16000 انجام می شود.

روش دوم : ثبت دامنه توسط نمایندگان ایرنیک

ثبت دامنه در این روش با هزینه پایین تر و به صرفه تر انجام می شود. شما با همراهی شرکت برتینا بعد از مراجعه به سایت Bertina.ir و در قدم دوم  ایجاد حساب کاربری و ثبت نام قادر به ثبت دامنه ir با قیمت 7100 هستید. با این وجود که برتینا یک نماینده از ایرنیک هست، پشتیبانی 24 ساعته برای کاربران در جهت رضایت مشتری ارائه می دهد و در تمامی مراحل ثبت دامنه پشتیبانی فنی مشتریان را همراهی می کند.

برای ثبت دامنه بعد از خرید توسط شما، وضعیت دامنه خریداری شده به “در حال بررسی” تغییر می کند و تا حداکثر 48 ساعت این بررسی به طول می انجامد.

  • اگر نام انتخابی شما شامل اسم مکان یا کلمات خاص باشد، برای ثبت آن باید مدارکی که ایرنیک از شما درخواست کرده، ارسال کنید.
  • بعضی از دامنه ها نیازمند مجوز خاصی برای ثبت هستند. در مواجه با چنین دامنه هایی، دامنه توسط ایرنیک حذف و بعد از ارسال مدارک دوباره برای ثبت نام در دسترس قرار می گیرد.
مطلب مرتبط  تفاوت رکوردهای A Record و CNAME در چیست؟
تبلیغ در گوگل برتینا