شکایت تلگرام از اپل به دلیل سیاست های انحصاری این کمپانی
آگوست 2, 2020
mobile
صدها اپلیکیشن موبایل، ابزار جاسوسی دولت آمریکا از مردم
آگوست 11, 2020

مدت زمان اعتبار گواهی TLS به 398 روز کاهش پیدا کرد

گواهی امنیتی ssl

کمپانی های Mozilla ، Apple و Google اعلام داشتند که جهت محافظت از اتصال HTTPS کاربران، تصمیم به کاهش طول عمر گواهی های TLS از 825 روز به 398 روز گرفتند و این تصمیم از 1 سپتامبر 2020 اجرایی می شود.

در حال حاضر، گواهی های TLS حداکثر 825 روز اعتبار دارند، اما برای محافظت بهتر از اتصالات HTTPS ، سازندگان مرورگرهایی چون Apple ، Google و Mozilla به دنبال کاهش این دوره به 398 روز هستند.

اپل اولین کمپانی بود که در این راستا حرکت کرد و در اوایل سال جاری اعلام کرد که از اول سپتامبر سال 2020 ، گواهی های TLS باید تا 398 روز اعتبار داشته باشند.

ماه گذشته، مشخص شد که Google نیز از اول سپتامبر 2020 ، این محدودیت را در Chrome اعمال می کند. اکنون Mozilla نیز آمادگی خود را برای پیوستن به این گروه اعلام کرده است.

این کمپانی ها مدعی شده اند که این اقدام مزایای امنیتی بی شماری را به همراه خواهد داشت. از جمله این که گواهی هایی که از الگوریتم های قدیمی یا ضعیف استفاده می کنند، سریعتر از مرحله خارج خواهند شد. اختلالات کمتری به وجود خواهد آمد و علاوه بر این، حملات احتمالی جعل هویت از این طریق کاهش می یابد.

مایکروسافت تنها کمپانی سازنده مرورگرهای جستجو است که هنوز برنامه های مشخصی را در این زمینه اعلام نکرده است. اما با توجه به این روند و این واقعیت که مرورگر Edge آن مبتنی بر Chromium است، به احتمال زیاد از این اقدام پیروی خواهد کرد.

مطلب مرتبط  اولین ربات کمک داور در جام‌جهانی 2022 قضاوت می‌کند
تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 5 / 5. تعداد نظرات : 2

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.