وبلاگ برتینا

host
تفاوت هاست های اشتراکی با هاست های VIP
دی ۲۵, ۱۳۹۶
کنترل پنل Plesk
معرفی کنترل پنل Plesk
دی ۳۰, ۱۳۹۶

معرفی کنترل پنل های مدیریت فضای میزبانی وب سایت

کنترل پنل­ های مدیریت فضای میزبانی وب سایت

معرفی کنترل پنل­ های مدیریت فضای میزبانی وب سایت

مزایای بسیار زیادی برای استفاده از کنترل پنل­ های مدیریت فضای میزبانی وب سایت وجود دارد که شامل اتوماسیون، نصب و راه اندازی و توان مالی می­شود. که در ادامه چندین کنترل پنل را به طور مختصر معرفی می کنیم.

cPanel

کنترل پنل های مدیریت فضای میزبانی وب سایت - cpanelاین کنترل پنل با اختلاف زیاد بهترین و محبوب­ترین کنترل پنل در حال حاضر است. این نرم افزار خصوصا برای کاربران طراحی شده و این امکان را به آنها می­دهد که بتوانند هر جنبه دلخواه از یک سایت را کنترل و مدیریت کنند. رابط کاربری راحت، قابل انتقال بودن و داشتن امکانات بیشتر از دیگر کنترل پنل­ ها به علاوه برای سرویس دهندگان میزبانی وب بسیار ارزان است.

 

Plesk

کنترل پنل های مدیریت فضای میزبانی وب سایت - Plesk یکی دیگر از کنترل پنل­ های قدرتمند دیگر که باید در نظر گرفته شود Plesk است. برای سیستم عامل لینوکس و سیستم عامل­ های مبتنی بر ویندوز موجود است. رابط کاربری Plesk شبیه ویندوز XP با آیکون­های بزرگ و رنگ­ های نرم است. همپنین این نرم افزار شامل ویژگی های مشابه مانند cPanel با برنامه ­های کاربردی یکپارچه عالیست.

 

H-Sphere

 کنترل پنل­ های مدیریت فضای میزبانی وب سایت - H-Sphere H-sphere توسط شرکت Positive Software توسعه یافته است و یکی دیگر از پنل های کالیبر بالاست که به مدیران وب و وب­مسترها اجازه می­دهد که تقریبا هر کاری که می­خواهند را انجام دهند. این پنل مانند Plesk با سیستم عامل لینوکس و میزبان­ های وب ویندوزی سازگار است. H-Sphere قابلیت ­های اتوماسیون عالی به علاوه ویژگی های بسیارش در معرض توجه قرار گرفته است.

 

Ensim

 کنترل پنل­ های مدیریت فضای میزبانی وب سایت - ensim Ensim به عنوان یکی دیگر از سیستم ­های سازگار با لینوکس و ویندوز است که ادعا می­کند برای مدیریت هرگونه وب­ سایتی ساخته شده است. درحالی که رابط کاربری جذاب و به راحتی قابل اتنقال است، در مقایسه با دیگر پنل ­ها رقابت سختی برای پیروز شدن پیش رو دارد.

 

DirectAdmin

 کنترل پنل­ های مدیریت فضای میزبانی وب سایت - DirectAdminاین کنترل پنل­ اعلام کرده که ساده ترین کنترل پنل برای استفاده در این صنعت است. DirectAdmin به طور اختصاصی برای ویندوز طراحی شده اما سیستم عامل لینوکس را نیز پشتیبانی می­کند درصورتی که بهترین کیفیت و اجرا را در ویندوز دارد. قیمت پایین آن یکی از دلایل محبوبیتش است.