مشکلات امنیتی واتساپ
ارسال پیام‌های جعلی به علت باگ امنیتی واتساپ
مرداد ۲۲, ۱۳۹۸
پسورد حداقل 1.5 درصد از کاربران اینترنت امنیت پایینی دارد
مرداد ۳۰, ۱۳۹۸

امکان گزارش محتوای جعلی برای کاربران به اینستاگرام افزوده شد

اینستاگرام

اینستاگرام اعلام کرده است فیسبوک به منظور پوشش عکس ها و فیلم های به اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام، برنامه بررسی حقایق سوم شخص (Third Party Fact-Checking Program) را توسعه داده است.

از این پس کاربران اینستاگرام می توانند با استفاده از این قابلیت، پست هایی را که فکر می کنند محتوا و اطلاعات نادرستی را منتشر می کند نشانه گذاری کرده و گزارش کنند. پست های گزارش شده توسط تیم بررسی کننده مورد بازبینی و بررسی قرار می گیرد تا درمورد تایید یا عدم تایید آن تصمیم گیری نهایی صورت پذیرد. بنا به گفته این شرکت محتوای نادرست سبب تنزل رتبه و اعتبار می شود اما آن پست حذف نمی شود.

این قابلیت چند روزی است که برای کاربران اینستاگرام در ایالات متحده فعال شده است و قرار است تا پایان ماه جاری میلادی برای کاربران در سایر نقاط جهان نیز فعال شود. برای استفاده از این قابلیت کاربران می توانند در منوی اینستاگرام (کلیک روی آیکون سه نقطه) فهرست “It’s inappropriate” را باز کرده و با انتخاب گزینه “False information”، پست موردنظر را در لیست بررسی قرار دهند. پس از انجام بررسی، گزارش ارسال شده مبنی بر نادرست بودن محتوا تایید و یا رد می شود.

چنانچه پس از انجام بررسی تایید شود که محتوای پست گزارش شده واقعا نادرست بوده است، این پست حذف نمی شود اما دیگر در صفحه هشتگ های مشابه و مربوطه نمایش داده نخواهد شد. علاوه بر این، بنا به گفته پوینتر، این پست در صفحه اصلی نیز در رتبه های بالا نمایش داده نمی شود. با این اقدام در واقع توانایی کاربران برای تبلیغ محتوای نادرست کاهش پیدا کرده و افراد کمتری این گونه پست ها را می بینند.

مطلب مرتبط  حذف آیتونز، آخرین تصمیم اپل

منتقدین فیسبوک معتقدند در این شبکه اجتماعی و اپلیکیشن های تحت اختیار آن، حجم وسیعی از اطلاعات غلط در همه زمینه ها از جمله پزشکی، بهداشتی، سیاسی، اجتماعی و غیره به اشتراک گذاشته می شود که سبب گمراهی کاربران خواهد شد. بنابراین، این قابلیت جدید گزارش دهی از جمله جدیدترین تلاش های فیسبوک برای کاهش انتشار اطلاعات کذب و دروغین در شبکه های اجتماعی به حساب می آید.

تبلیغ در گوگل برتینا