توییتر
10 درصد کاربران توئیتر، 80 درصد توییت ها را می نویسند
اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸
اینترنت روسیه
تصویب قطع اتصال اینترنت روسیه از شبکه جهانی توسط پوتین
اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۸
گوگل و edge

گوگل خبر مسدود سازی مرورگر جدید Edge را رد کرد

مرورگر مایکروسافت و گوگل

گوگل رسماً اعلام کرده است تمامی سرویس‌های آنلاین این شرکت در آینده نزدیک به‌ راحتی روی مرورگر جدید مایکروسافت اجرا می شوند.

مایکروسافت در حال انتقال مرورگر Edge به موتور جستجوی Chromium می باشد و قصد دارد Edge را به عنوان مرورگر پیش فرض ویندوز 10 قرار دهد. این بدان معناست که تمام خدمات گوگل به خوبی در نسخه جدید Edge کار می کنند، اما تستر های بتا (beta testers) در اوایل هفته پیش متوجه شدند سرویس Google Meet که سرویس پیام رسانی شرکت گوگل می باشد به صورت ناگهانی کار خود را متوقف کرده است. کاربران Google Meet بلافاصله شروع به دانلود مرورگر های Chrome یا Firefox نمودند و نگران هستند که سرویس های گوگل در Edge، مرورگر جدید مایکرسافت به خوبی عمل نکنند. در حالی که واقعیت چیز دیگری است.

سخنگوی گوگل در گزارشی به The Verge اعلام کرده است که :”ما افزایش استقبال از Chromium و WebRTC را به عنوان یک اتفاق مثبت برای تمام صنعت ارتباطات واحد می دانیم، با انتشار نسخه جدید پیش نمایش مرورگر Edge ما با هیجان در حال تلاش برای ارائه پیش نمایش جدید سرویس Hangouts Meet هستیم و هدف ما این است که پس از انتشار رسمی این سرویس آن را به طور کامل پشتیبانی کنیم.”

چنانچه که می بیینم گوگل نه تنها قصد قطع سرویس Google Meet خود در Edge را ندارد بلکه در حال تلاش برای بهبود و سازگاری هر چه بیشتر سرویس های خود در مرورگر جدید مایکروسافت می باشد.

مطلب مرتبط  فیسبوک و ادامه جنجال فروش اطلاعات کاربران
تبلیغ در گوگل برتینا