یادگیری ماشین
تقابل یادگیری ماشین و تمایلات انسانی
ژوئن 8, 2019
جاوا اسکریپت
تست و رفع خطای سایت های جاوا اسکریپت در جستجوی گوگل
جولای 14, 2019
اینترنت 5g

شبکه 5G چیست؟

نسل بعدی شبکه های تلفن همراه اینترنت 5G نام دارد. این شبکه جدید نسبت به شبکه های قدیمی تر (3G، 2G و 4G) سرعتی بالاتر و اتصالی قوی و قابل اعتمادتر برای دستگاه ها و حتی گوشی های هوشمند به دنبال خواهد داشت.

بر طبق موارد اعلام شده میانگین سرعت دانلود در شبکه 5G، چیزی در حدود 1 گیگابایت در ثانیه باشد. به عنوان مثال دانلود یک فیلم 2 ساعته با کیفیت بالا از طریق شبکه 3G تقریبا 26 ساعت زمان میبرد، در شبکه 4G شما باید 6 دقیقه منتظر بمانید و در شبکه 5G تقریبا بعد از 3 و نیم ثانیه می توانید فیلم خود را ببینید!!!

جالب است بدانید که زمان پاسخدهی این شبکه به دستورات و درخواست های ما در اینترنت چیزی در حدود 400 برابر سریع تر از پلک زدن محاسبه شده است!!!

پیش بینی می شود، شبکه اینترنت 5G سبب افزایش قدرت تکنولوژی اینترنت اشیا و همچنین افزایش سرعت دسترسی به داده های اینترنتی گردد و با توجه به فراهم اوردن زیر ساخت برای انتقال داده های گسترده، این شبکه منجر به بهبود دنیای هوشمند خواهد شد.

اگرچه تخمین زده شده است که اینترنت 5G تا سال 2020 در سراسر جهان راه اندازی و قابل استفاده گردد اما با توجه به پیش نیازهای این شبکه از نظر زیرساختی، این احتمال وجود دارد که باید انتظار بیشتری برای در دسترس قرار گرفتن این شبکه در سراسر دنیا داشته باشیم.

در ویدئوی زیر این شبکه و قابلیت های هیجان انگیز اینترنت 5G معرفی شده است که با مشاهده آن، شما هم برای دسترسی سریعتر به این شبکه اینترنتی هیجان انگیز روزشماری خواهید کرد:

 

مطلب مرتبط  زندگی در گوددی Godaddy
تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

The following two tabs change content below.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.