کمک یک میلیون دلاری یوتیوبر معروف در بحران کرونا
آوریل 12, 2020
لوگوی اینستاگرام
اضافه شدن قابلیت Direct Messages به نسخه وب اینستاگرام
آوریل 15, 2020
گوگل اپل

اپل و گوگل برای ردیابی کرونا از طریق موبایل در حال همکاری با یکدیگر هستند

اپل و گوگل

در شرایطی که بحران کرونا تمامی جوانب جامعه را تحت تاثیر قرار داده است، شرکت های اپل و گوگل اخیرا اعلام کرده اند که در حال همکاری با یکدیگر برای ایجاد و توسعه تکنولوژی بلوتوثی در جهت ردیابی Covid-19 توسط دولت ها و آژانس های بهداشتی و سلامتی هستند و حریم خصوصی کاربران و امنیت آن ها در مرکزیت این ابزاری است که در حال توسعه آن هستند.

راه حلی که در حال توسعه آن هستند، شامل رابط برنامه نویسی نرم افزار (API) و پشتیبانی از قابلیت ردیابی تماس در سطح سیستم عامل است. این دو شرکت اعلام کرده اند که تصمیم دارند این ابزار را در دو مرحله منتشر کنند و در ابتدای ماه آینده API هایی را منتشر می کنند که امکان همکاری بین دستگاه های IOS و اندروید را در زمان استفاده از اپلیکیشن های بهداشت عمومی فراهم می کند. سپس در مرحله بعدی اپل و گوگل تصمیم دارند بر سیستم عامل های خود قابلیت ردیابی تماس مبتنی بر بلوتوث را اضافه کنند. به گفته این دو شرکت، پشتیبانی در سطح سیستم عامل شرایطی برای مشارکت افراد بیشتری را ایجاد کرده و از طرفی استفاده از اپلیکیشن های مورد استفاده توسط سازمان های بهداشتی را تسهیل می بخشد.

اگر چه ردیابی تماس ها خوشایند کاربران نبوده ولی این کار یکی از روش های کنترل شیوع بیماری های واگیردار در جامعه است. از طریق ردیابی تماس ها، افرادی که با فرد بیمار در ارتباط بوده شناسایی و اطلاعات آن ها جمع آوری می شوند و پس از آزمایش افراد در صورت نیاز مورد درمان قرار گرفته و به این صورت شیوع و انتشار بیماری های واگیردار کنترل و در حدودی از آن جلوگیری می شود.

مطلب مرتبط  انتشار پلاگین Site Kit گوگل برای وردپرس

ردیابی تماس

با این حال برای پاسخ به نگرانی کاربران در ارتباط با حریم خصوصیشان، این شرکت ها عنوان کردند که اطلاعات مرتبط با کارشان را به اشتراک گذاشته تا کارشناسان و باقی سازمان ها بتوانند عملکرد آن ها را آنالیز کنند.

این دو شرکت در بیانیه مشترکی اعلام کردند:

همه ما در اپل و گوگل، بر این باوریم که هیچگاه به این اندازه همکاری ما با یکدیگر با هدف رفع یکی از مشکلات بزرگ جهان، مهم نبوده است. امیدواریم با همکاری با توسعه دهندگان، دولت ها و سازمان های مرتبط با بهداشت عمومی، با استفاده از قدرت تکنولوژی بتوانیم به کشورهای سراسر جهان در کاهش شیوع کرونا کمک کنیم.

تا کنون کشورها و محققان مختلفی با استفاده از برنامه های ردیابی سعی در کاهش شیوع ویروس کرونا داشته اند. به عنوان مثال در ابتدای ماه جاری فرانسه شروع به توسعه اپلیکیشنی با نام StopCovid کرده است. عملکرد این اپلیکیشن به این صورت است که در هنگام نزدیک شدن به فردی که تست کرونای او مثبت بوده، به شما هشدار می دهد. پیشبینی شده این اپلیکیشن در حدود 3 تا 6 هفته دیگر در دسترس کاربران قرار گیرد.

منبع : engadget

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

The following two tabs change content below.

شبنم قرشی

Google Ads Administrator & Content Development Specialist at Bertina

Latest posts by شبنم قرشی (see all)

مطلب مرتبط  AMP چیست؟ طراحی نسخه AMP وب سایت چه ضرورتی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.