توییتر
حذف هزاران اکانت توییتر به خاطر فعالیت های جانبدارانه حکومتی
سپتامبر 30, 2019
هکرهای ایرانی
ادعای مایکروسافت: حمله هکرهای ایرانی به کمپین انتخاباتی 2020 آمریکا
اکتبر 5, 2019
5
(1)

بلاروس اولین کشوری است که پشتیبانی از IPv6 را اجباری می کند

ipv6

از اول ژانویه سال 2020، همه شرکتهای ارائه خدمات اینترنت (ISP) در بلاروس ملزم هستند پشتیبانی از IPv6 را برای تمامی اتصالات مشتری های خود فعال نمایند.

بدین ترتیب بلاروس اولین کشوری خواهد بود که پشتیبانی از پروتکل IPv6 را بصورت قانونی اجباری می کند. IPv6 آخرین نسخه پروتکل IP است که مانند چسب کل اینترنت را کنار هم نگه می دارد.

این قانون جدید با حكم ریاست جمهوری، در 18 سپتامبر توسط رئیس جمهور الكساندر لوكاشنكو به تصویب رسیده است.

بلاروس یکی از کشورهای اروپای شرقی و عضو بلوک اتحاد جماهیر شوروی سابق می باشد. با این حال، مجهز به جدیدترین و مدرنترین زیرساخت های اینترنت در قاره اروپا بوده و شرکت های ارائه دهنده خدمات در این کشور، از مدت ها قبل آزمایش پشتیبانی از IPv6 را آغاز کرده اند.

اگرچه نرخ پذیرش IPv6 در طول آزمایشات گذشته گاه به بیش از 30 درصد هم رسیده است، هم اکنون میزان استفاده از این پروتکل در کشور بلاروس بصورت متوسط در حدود 15 درصد است که این مقدار کمتر از میانگین 29 درصدی جهانی می باشد. انتظار می رود با شروع سال جدید نرخ رشد پذیرش آن افزایش بیشتری داشته باشد چرا که شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت محلی این کشور ملزم می شوند پشتیبانی از همه اتصالات را فعال نمایند.

با فعال شدن IPv6، دو آدرس اینترنتی IPv4 و IPv6 به مشتریان اختصاص داده خواهد شد و در صورت امکان بیشتر اتصالات با استفاده از IPv6 انجام خواهد شد.

مطلب مرتبط  رکوردشکنی یوتیوب کماکان ادامه دارد

مقایسه IPV6 و IPV4

پروتکل IP با اختصاص آدرس هایی به دستگاه های متصل به اینترنت کار می کند. پروتکل IPv4 قادر است آدرس‌های IP با فرمت 32 بیتی را پشتیبانی کند، این در حالی است که آدرس های 128 بیتی توسط IPv6 پشتیبانی می شوند.

در شرایطی تقریبا تمام 4.3 میلیارد فضای آدرس دهی موجود در IPv4 پر شده است، پروتکل IPv6 در سال 2017 رسما به عنوان استاندارد اینترنت و طراحی شده به عنوان جایگزین پروتکل IPv4 به تصویب رسید.

با وجود اینکه از زمان تصویب IPv6، شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت در سراسر جهان و تولیدکنندگان دستگاه های ارتباطی پشتیبانی خود را از آن آغاز کردند، دلیل کند بودن روند توسعه و ترویج IPv6 مربوط به شرکت های ارائه کننده خدمات اینترنت و همچنین قوانین کشورهای مختلف بوده است.

منبع : zdnet

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 5 / 5. تعداد نظرات : 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *