لوگوی گوگل
جلسه اضطراری گوگل، اپل و فیسبوک در کاخ سفید در پی شیوع کرونا
مارس 11, 2020
اینفلوئنسر
همکاری دولت بریتانیا با اینفلوئنسرها برای مقابله با کرونا
مارس 16, 2020
بیل گیتس

بیل گیتس از هیئت مدیره مایکروسافت کناره گیری کرد

بیل گیتس

در پی شیوع ویروس COVID-19، بیل گیتس تصمیم گرفته است زمان بیشتری را به کارهای بشر دوستانه شامل بهداشت جهانی، توسعه، آموزش و مشارکت روز افزون در مقابله با تغییرات آب و هوا اختصاص دهد. از این رو از سمت خود در هیئت مدیره شرکتی که در سال 1975 هم بنیان گذار آن بوده است کناره گیری کرد. این در حالی است که همچنان به عنوان مشاور فنی در کنار مدیرعامل فعلی مایکروسافت ساتیا نادلا و دیگر مدیران اجرایی مایکروسافت حضور خواهد داشت.

بیل گیتس خبر کناره گیری خود از هیئت مدیره مایکروسافت را در اکانت شخصی خود در لینکدین بدین صورت اعلام کرد:

من تصمیم گرفته ام تا از هیئت مدیره دو شرکتی که در آن کار میکنم (مایکروسافت و برکشایر هاتاوی) کناره گیری کنم، تا زمان بیشتری را به اولویت های بشر دوستانه شامل بهداشت جهانی، توسعه، آموزش و مشارکت روز افزون در مقابله با تغییرات اقلیمی اختصاص دهم. مدیریت این دو شرکت (مایکروسافت و برکشایر هاتاوی) در بهترین و قوی ترین حالت ممکن قرار دارد و اکنون کناره گیری من گامی منطقی است.

وی در ادامه می گوید:

با احترام به مایکروسافت، کناره گیری من از هیئت مدیره به هیچ وجه به معنای کناره گیری از شرکت نیست. مایکروسافت همیشه یک بخش مهمی از زندگی شغلی من باقی خواهد ماند و من همچنان با ساتیا و مدیران فنی در ارتباط خواهم بود تا با یکدیگر چشم انداز شرکت را شکل داده و به سوی اهداف بلند پروازانه حرکت کنیم.

مدیر عامل فعلی مایکروسافت، ساتیا نادلا نیز در واکنش به این تصمیم بیل گیتس در بیانیه ای گفت:

هیئت مدیره مایکروسافت همیشه از راهنمایی ها و دیدگاه های بیل گیتس استفاده کرده است و همچنان از توصیه های فنی او برای پیشبرد محصولات و خدمات نیز بهره خواهد برد. من از دوستی با بیل سپاسگزارم و مشتاقانه منتظر همکاری با او در توانمندسازی تمامی افراد و تمامی سازمان ها در سیاره در جهت دستیابی به اهداف بیشتر هستم.

این اقدام بیل گیتس 20 سال پس از کناره گیری او از سمت مدیر عاملی مایکروسافت و سپردن این سمت به استیو بالمر، 12 سال پس از کناره گیری از کار روزانه در این شرکت و 6 سال پس از کناره گیری او ازسمت رئیس هیئت مدیره انجام شده است.

مطلب مرتبط  فناوری جدید ناسا برای بازیافت پلاستیک در فضا

در سال 2008 هنگامی که بیل گیتس از حضور روزانه و کار در مایکروسافت کناره گیری کرد علاقه ی خود به بهداشت عمومی را نیز اعلام کرده بود.

بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس اعلام کرده است تا کنون 100 میلیون دلار برای مقابله با ویروس کرونا سرمایه گذاری کرده است و همچنین با شرکت های Wellcome  و Mastercard با هدف ایجاد یک پروژه شتاب دهی برای کشف درمان برای این ویروس همکاری خواهد کرد.

منبع : engadget

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *