شبکه اجتماعی
شبکه های اجتماعی، شرط جدید برای گرفتن ویزای آمریکا
ژوئن 2, 2019
آپدیت هسته گوگل
محدود شدن سایت ها در نتایج جستجوی گوگل
ژوئن 10, 2019
مسدود کردن vpn ها در روسیه

مسدود کردن vpn ها، برنامه جدید دولت روسیه

مسدود کردن vpn ها در روسیه

چندی پیش دولت روسیه طی بیانه ای شرکت های ارائه دهنده VPN را تهدید به مسدود کردن خدمات آن ها کرده بود، حالا زمان آن رسیده است که روسیه هشداری که داده را پیگیری کرده و وارد فاز عملیاتی شود.

“الکساندر زاروف” مدیر دولتی نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه های جمعی در اینترفاکس (بنگاه خبری غیر-دولتی روسیه) گفته است طی این فاز انتظار می رود که 9 سایت مهم ارائه دهنده VPN از جمله ExpressVPN و NordVPN در عرض یک ماه مسدود گردند.

شرکت های مذکور از درخواست دولت مبنی بر عدم ارائه دسترسی به افراد به سایت هایی که جز لیست سیاه کشور روسیه هستند سر باز زده اند.

طی درخواستی دولت روسیه از 10 شرکت ارائه دهنده VPN خواسته تا به لیست سیاه این کشور پایبند باشند ولی تنها یکی از آن 10 شرکت، یعنی شرکت کسپرسکی با درخواست دولت موافقت کرده است. باقی این شرکت ها نه تنها درخواست روسیه را رد کرده اند بلکه اعلام کرده اند در مقابل این درخواست مقاومت نیز می کنند. شرکت NordVPN اعلام کرده است که موافقت با سانسور و فیلترینگ منجر به نقض قوانین خدماتی بین این شرکت و مشتریانش می گردد.

البته مسدود کردن VPN در روسیه چیز عجیبی نیست. چندی پیش رئیس جمهور روسیه “ولادیمیر پوتین” قانونی را امضا کرد که به واسطه آن نظارت و حتی کنترل بر روی کاربران روسی را در افزایش داده و حتی کشور را از شبکه جهانی اینترنت حذف می کند، برای مطالعه بیشتر به این لینک مراجعه کنید. اگرچه پس از اجرای این قانون و ارائه اینترنت مستقل در روسیه احتمالا دیگر وجود ابزارهایی همچون VPN برای این کاربران تفاوتی نداشته باشد. قطعا این خبر خوبی برای شهروندان روسیه که تمایل به استفاده از کل اینترنت را دارند نیست و این کاربران به اجبار می بایست با شرکت های ارائه دهنده VPN کوچک که هنوز هم به فعالیت خود ادامه می دهند همکاری کنند، البته که هیچ تضمینی برای دوام فعالیت شرکت های کوچک ارائه دهنده VPN در روسیه نیز وجود ندارد.

مطلب مرتبط  تیم کوک : محصول بعدی اپل حیرت انگیز است!

منبع : engadget

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *