hack
حمله هکرهای کره شمالی و روسیه به شرکت های تحقیقاتی کرونا
نوامبر 14, 2020
توییتر
فعال شدن قابلیت ارسال استوری در توییتر برای تمامی کاربران
نوامبر 21, 2020
facebook

ممنوعیت تبلیغات سیاسی در فیسبوک و گوگل ادامه دارد

فیسبوک

با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روزهای گذشته، بسیاری از رسانه ها و شبکه های اجتماعی به تبلیغات سیاسی برای نامزدهای این انتخابات پرداخته بودند، اما فیسبوک و گوگل به عنوان 2 غول فناوری در آمریکا هرگونه فعالیت سیاسی برای کاربران خود را ممنوع کرده و دلیل آن را جلوگیری از نشر اخبار کذب و نادرست در خصوص کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده عنوان کردند. به گفته آنها قرار بود که این ممنوعیت تا یک هفته پس از اعلام نتایج ادامه داشته و سپس حذف شود اما با توجه به ابهامات موجود در نتایج انتخابات آمریکا، این ممنوعیت همچنان برقرار بوده و در حال بررسی میباشد.

عدم پذیرش شکست توسط دونالد ترامپ و ادعاهای او در خصوص تقلب در انتخابات سبب ایجاد ابهام در نتیجه نهایی شده و در برخی از ایالت ها نتایج آرا مجدداً در دست بررسی و تعیین وضعیت نهایی میباشد. به همین دلیل طرفداران ترامپ به انتشار اخبار کذب در فضاهای مجازی گوناگون پرداخته و همین فعالیت های تعصبی و جانبدارانه سبب شده تا گوگل و فیسبوک تصمیم به ادامه این ممنوعیت داشته باشند.

با وجود این محدودیت هنوز هم اخبار کذب و بدون سند و مدرک در رسانه هایی مثل توییتر، یوتیوب و فیسبوک در حال انتشار است. این مساله سبب انتقاد جو بایدن و طرفدارانش از فیسبوک شده و اعلام کرده اند که کمپین “Stop stealing” (سرقت را متوقف کنید) و خشونت های هواداران ترامپ در این فضاهای مجازی کنترل نشده و این شبکه توانایی سرکوب خشونت را نداشته است.

مطلب مرتبط  ادعای مایکروسافت: حمله هکرهای ایرانی به کمپین انتخاباتی 2020 آمریکا

بیل روسو (معاون کمپین انتخاباتی جو بایدن)، فیسبوک را عامل بر هم زدن دموکراسی جامعه و به وجود آوردنده جنبش مجازی غیرقانونی در آمریکا میداند. در حالی که این شرکت تلاش خود را برای جلوگیری ازاینگونه جنبش ها و پخش شدن اطلاعات نادرست انجام داده و بسیاری از گروه ها و صفحات مرتبط را مسدود کرده است اما شواهد نشان می دهند که به طور کامل نتوانسته با این فعالیت ها مقابله کند.

با توجه به اثر بخش نبودن محدودیت ها و نظارت مستمر و همچنین ادامه اغتشاشات و اعتراضات در آمریکا بر نتیجه ی انتخابات ، راب لترن (مدیر محصول فیسبوک) ، در توییتر خود اعلام کرد :

ما به طور موقت تعدادی از اقداماتی که برای محافظت از روند انتخابات در نظر گرفته ایم را تمدید می کنیم . همه در آمریکا در فیسبوک و اینستاگرام خود در زیر پستهایی که در خصوص کاندیداها میباشد نشانه ای مبنی بر <بایدن برنده پیش بینی شده است> را مشاهده خواهند کرد.

 

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 0 / 5. تعداد نظرات : 0

اولین نظر را شما ثبت کنید!

The following two tabs change content below.

ساقی مشکات

Content Creator at Bertina

Latest posts by ساقی مشکات (see all)

مطلب مرتبط  آسیب پذیری گوگل کروم و اجازه به هکرها برای کنترل کامل کامپیوتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *