نام دامنه
هک شدن چندین سایت مشهور ثبت دامنه
نوامبر 2, 2019
تمام شدن IPv4
آدرس های IPv4 پایان یافت
دسامبر 1, 2019
دامنه .new

گوگل دامنه  new. را برای ایجاد میانبرهای اینترنتی معرفی کرد

گوگل

گوگل دامنه ی new. را برای سازمان ها و شرکت هایی که تمایل به ایجاد میانبری برای نشانی اینترنتی ساده دارند فعال کرده است. گوگل سال گذشته از دامنه ی new. برای اولین بار برای گوگل docs. و برخی از برنامه های کاربردی خود استفاده می کند. اکنون گوگل میخواهد با اجازه ی ثبت این دامنه برای باقی سازمان ها، این قابلیت را در باقی سازمان ها و شرکت ها ترویج دهد.

حالا امکان آن فراهم شده تا هر سازمان یا شرکتی بتواند دامنه ی خود را با new. ثبت کند و به سادگی میانبر new. را برای خود استفاده کنند.

از دوم دسامبر 2019 مطابق با 11 آذر ماه 98 هر فردی می تواند دامنه ی new. را ثبت کند و رجیسترار گوگل اولین دامنه های new. را در ژانویه سال 2020 به متقاضیان اختصاص میدهد. به گفته ی گوگل این دامنه new. باید کاربر را به صورت مستقیم به سمت میانبر و یا عملکرد مربوطه هدایت کند و اگر چنین نشود این دامنه توسط Google Registry حذف می گردد.

از تاریخ 14 ژانویه 2020 مطابق با 24 دی ماه صاحبان برندهای تجاری میتوانند نام برند خود با دامنه ی new. را ثبت کنند.

در حال حاضر این TLD توسط برخی از شرکت ها ثبت و تعدادی از آن ها نیز قابل استفاده هستند و باقی آن ها به زودی در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت.

به عنوان مثال دامنه ی Story.new به عنوان میانبری برای نوشتن در سایت Medium، دامنه ی Word.new به عنوان میانبر شرکت مایکروسافت برای باز کردن فایل word، دامنه ی sell.new توسط شرکت eBay و دامنه ی playlist.new توسط شرکت spotify جهت پخش فهرست جدید ثبت گردیده است.

مطلب مرتبط  تفاوت هاست و سرور در چیست ؟

منبع : techcrunch

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *