رنک برین
الگوریتم رنک برین گوگل (Google RankBrain) چیست؟
سپتامبر 7, 2019
JSON LD structured data
توضیح جان مولر درباره ی محل قراردهی JSON-LD structured data
سپتامبر 16, 2019
تأثیر تگ canonical در سئو

گوگل urlهای کنونیکال را با توجه به سایت و ترجیح کاربر انتخاب میکند

جان مولر در ویدئوی اخیر از سری “از وبمستر گوگل بپرسید” اعلام کرده است: گوگل urlهای کنونیکال را با توجه به اولویت سایت و مفید بودن آن URL برای کاربر انتخاب می کند.

 

سوال پرسیده شده در این ویدئو به شرح زیر بوده است:

“شما میتونید صفحه ی ترجیحی تون رو با استفاده از این تکنیک به گوگل معرفی کنید، ولی ممکنه گوگل صفحه ی دیگه ای رو به عنوان کنونیکال استفاده کنه. دلیلش چیه؟”

جان مولر قبل از پاسخ به سوال چندین مثال در ارتباط با تنظیمات رایجی که در آن چندین URL منحصربفرد به محتوای یکسان هدایت میشوند همچون زمانی که صفحه اصلی به عنوان index.html در دسترس است و یا زمانی که URL با حروف بزرگ و کوچک هر دو به یک صفحه یکسان هدایت میشوند را نام برده است.

“برای جستجو، ایندکس کردن و البته نمایش تمامی نسخه های یک صفحه مشابه غیر منطقی است. از این رو ما یکی از نسخه ها را انتخاب و بر روی آن تمرکز میکنیم” جان مولر در ویدئو توضیح داده است”ما سعی میکنیم Urlهای کنونیکال را با توجه به دو عامل اصلی انتخاب کنیم. یک، کدام URL شبیه به آن است که سایت از ما میخواهد از آن استفاده کنیم؟ Url ترجیحی سایت کدام است؟ و دوم اینکه کدام url  ممکن است برای کاربر مفید تر باشد؟”

جان مولر برای توضیح ترجیح سایت چندین فاکتور را نام برده است که شامل موارد زیر است:

  • تفسیر لینک های URL کنونیکال
  • ریدایرکت ها
  • لینک دهی داخلی
  • URL های مورد استفاده در سایت مپ
  • ترجیح Urlهای https به  http
  • ظاهر مناسب URL
مطلب مرتبط  دلایل رتبه نگرفتن سایت در گوگل

“برای تمامی نسخه های URL ما وجود فاکتورهای مذکور را در URL کنونیکال بررسی میکنیم و در نهایت URLیی که بیشتر فاکتور ها را دارا باشد انتخاب میکنیم.”

همچنین مولر این موضوع را بیان کرده است که چنانچه url دیگری برخلاف آنچه که مدنظر شما است توسط ربات های گوگل انتخاب شد، تاثیر منفی بر روی سایت شما ایجاد نخواهد کرد.

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *