لوگوی گوگل
دستیابی گوگل به برتری کوانتومی
سپتامبر 25, 2019
توییتر
حذف هزاران اکانت توییتر به خاطر فعالیت های جانبدارانه حکومتی
سپتامبر 30, 2019
دیتاسنتر

سرمایه گذاری گوگل برای راه اندازی دیتاسنترهای پاک در اروپا

گوگل اعلام کرده است برای توسعه دیتاسنترهای خود در اروپا 3 میلیارد یورو (معادل 3/3 میلیارد دلار) سرمایه گذاری کرده است. آنچه مهم است تعهد گوگل برای ایجاد دیتاسنترهای پاک و سازگار با محیط زیست در اروپا است.

علاوه بر سرمایه گذاری جدید، این شرکت در سال 2007 نیز حدود 7 میلیارد دلار در کشورهای اتحادیه اروپا سرمایه گذاری کرده است. آنچه که این اطلاعیه جدید را حائز اهمیت کرده است، تمرکز بر تعهد گوگل برای استفاده از انرژی پاک در راه اندازی دیتاسنترهای خود است.

ساندار پیچای (Sundar Pichai) مدیر عامل شرکت گوگل با انتشار مطلبی در وبلاگ گوگل به طور واضح توضیح داده است که گوگل در اداره این دیتاسنترها تمرکز خود را بر روی استفاده از سوخت های بدون کربن خواهد داشت. وی با حضور در فنلاند مذاکراتی را با نخست وزیر این کشور در رابطه با اقتصاد پایدار و آینده ای بدون کربن انجام داد.

از این 3 میلیارد یورو که گوگل قصد دارد در این زمینه هزینه کند، 600 میلیون یوروی آن صرف سرمایه گذاری برای توسعه حضور در فنلاند خواهد شود. پیچای همچنین اعلام کرده است فعالیت این شرکت در فنلاند به عنوان الگوی پایدار و بهره وری انرژی برای تمام دیتاسنترهای آن ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. علاوه بر این گوگل اعلام کرده است اخیرا 18 معامله جدید برای تولید انرژی های تجدید پذیر انجام داده است که مجموعا 1600 مگاوات انرژی را در ایالات متحده، اروپا و آمریکای جنوبی تامین خواهد کرد.

دیتاسنترهای پاک گوگل در اروپا

پستی که پیچای در وبلاگ گوگل منتشر کرده است جزییات برخی پروژه های جدید در اروپا را توضیح داده است. بر این اساس بخشی از سرمایه گذاری گوگل صرف هزینه های ایجاد زیرساخت ها و پروژه های تولید انرژی تجدید پذیر از باد و خورشید و استفاده از سوخت های عاری از کربن در کشورهای مختلف اروپایی از جمله بلژیک، دانمارک و فنلاند خواهد شد.

مطلب مرتبط  سرچ چطور اتفاق میافتد؟

بخشی از این سرمایه نیز صرف مهارت آموزی افراد مختلف برای مشاغل مربوط به این دیتاسنترها و مشاغل پیشرفته حوزه فناوری است. گوگل ادعا کرده است تا کنون بیش از 5 میلیون نیروی متخصص در زمینه مهارت های مهم دیجیتالی را در اروپا به صورت رایگان آموزش داده و اخیرا نیز مرکز تخصصی Google skills hub را در هلسینکی افتتاح نموده است.

منبع : techcrunch

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.