گوگل مپس
آموزش سئو گوگل مپ و افزایش رتبه در نقشه گوگل
آوریل 18, 2020
آنالیز سئوی سایت رقیب
چگونه سئوی سایت های رقیب را آنالیز کنیم؟
می 3, 2020
ایمیل فیشینگ

گوگل از کشف روزانه ۱۸ میلیون ایمیل فیشینگ مرتبط با کرونا خبر داد

ایمیل های فیشینگ در زمینه کرونا

گوگل اعلام کرده است در هفته گذشته به صورت روزانه بیش از 18 میلیون ایمیل فییشینگ و ویروسی مرتبط با کویید 19 کشف شده است.

به گفته این شرکت، این 18 میلیون ایمیل فیشینگ و حاوی بدافزار جدای از 240 میلیون هرزنامه ی مرتبط با ویروس کرونا هستند که در طول یک هفته کشف شده است.

گوگل میگوید ایمیل های فیشینگ و کلاهبرداری با ایجاد ترس و ایجاد انگیزه های مالی کاربران را تشویق به پاسخ می کنند. به عبارتی روش های فیشینگ همانند گذشته است ولی عنوان آن تغییر کرده است.

ارسال کننده های ایمیل های فیشینگ خود را جای سازمان های دولتی همچون سازمان بهداشت جهانی جا زده و کاربران را تشویق به استفاده از برخی از نرم افزارهای مالی و یا فریب آن ها با هدف دانلود بدافزار می کنند. هدف این ایمیل ها کاربرانی است که دورکار هستند و به نحوی وانمود می کنند که با کارفرمای فرد گیرنده ایمیل مرتبط هستند.

ایمیل فیشینگ مرتبط با کرونا ویروس

به گفته گوگل سیستم محافظتی این شرکت که مبتنی بر هوش مصنوعی است، این نوع از ایمیل ها را سریعا با استفاده از تکنولوژی های هوش مصنوعی شناسایی کرده و بیش از 99 درصد از هرزنامه ها، فیشینگ ها و بدافزارها را تشخیص داده و بیش از رسیدن به کاربر بلاک می کند.

همچنین گوگل اعلام کرده با هدف جلوگیری از رخ دادن چنین مشکلاتی و با همکاری با سازمان بهداشت جهانی در حال پیاده سازی طرحی مبنی بر DMARC (تایید صحت پیام، گزارش دهی و احراز هویت متن مبتنی بر دامنه اینترنتی) است. با پیاده سازی چنین طرحی ایمیل هایی که فرمت ایمیل های سازمان بهداشت جهانی را جعل می کنند، به سرعت در فیلترهای تشخیص هرزنامه گوگل شناسایی می شوند.

مطلب مرتبط  امنیت فروشگاه اینترنتی

در انتها به پیشنهاد گوگل چنانچه ایمیل ناشناسی دریافت کردید، از کلیک بر روی لینک های موجود در متن آن ها جدا خودداری کرده و سریعا ایمیل های فیشینگ را ریپورت کنید. علاوه بر آن چنانچه قصد وارد کردن اطلاعات به هر دلیلی در هر دامنه ای را دارید حتما از صحت و اعتبار دامنه اطمینان حاصل کنید، چرا که بسیاری از این کلاهبرداری هایی اینترنتی توسط دامنه های بسیار مشابه با دامنه اصلی که میشناسیم رخ می دهد.

منبع : theverge

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز / 5. تعداد نظرات :

اولین نظر را شما ثبت کنید!

The following two tabs change content below.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.