جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده با فناوری واقعیت مجازی
جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده با فناوری واقعیت مجازی
آگوست 2, 2022
نرم افزار Winamp
بازگشت موزیک پلیر محبوب؛ نسخه جدید Winamp منتشر شد
آگوست 3, 2022

سهم بازار مرورگر مایکروسافت اج در حال افزایش است

سهم بازار مرورگر مایکروسافت اج در حال افزایش است

مایکروسافت که حدود دو ماه پیش به پشتیبانی از مرورگر قدیمی و نوستالژی خود یعنی اینترنت اکسپلورر پایان داد، کاربران را به استفاده از مایکروسافت اج تشویق می‌کند. هم‌اکنون گزارش‌ها حاکی از آن است که سهم بازار مایکروسافت اج در حال افزایش است و کاربران پس از بازنشسته شدن اکسپلورر، به استفاده از این مرورگر روی آورده‌اند.

البته همچنان اختلاف زیادی میان سهم بازار مرورگر جدید ردموندی‌ها و گوگل کروم وجود دارد. اما بر اساس گزارش‌ها، تعداد کاربران دسکتاپ Microsoft Edge در حال افزایش و این شرکت امیدوار است تا در آینده‌ای نزدیک سهم بیشتری از بازار مرورگرها را به دست آورد.

طبق گزارش موسسه Statcounter، میزان کاربران سهم اج از ماه می تا ژوئن با افزایش 0.52 درصدی همراه بوده است. این مرورگر در حالی توانسته 10.62 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دهد که صدرنشین بازار مرورگرها با 66.93 درصد در اختیار گوگل کروم است.

سهم بیشتر بازار مرورگر اج مربوط به کاربران دسکتاپ است. البته مرورگر مایکروسافت در بین مرورگر گوشی‌های موبایل جایگاه چندان خوبی ندارند.

در مجموع، غول فناوری مستقر در ردموند با فراهم کردن قابلیت‌‌های جدید برای مرورگر خود، در تلاش است تا به طور پیوسته جایگاه خود در میان بازار مرورگرها را به دست آورد. به عنوان مثال، ویرایش تصاویر قبل از ذخیره‌ کردن آن‌ها از جمله قابلیت‌های اضافه شده به این مرورگر است.

منبع: mspoweruser

تبلیغ در گوگل برتینا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.