تلاش مجدد گوگل برای ساخت یک شبکه ی اجتماعی موفق!
جولای 15, 2019
کاربران لینکدین، جدیدترین هدف هکرهای منتسب به ایران!
جولای 24, 2019
لوگوی اینستاگرام
5
(1)

قانون جدید اینستاگرام برای حذف اکانت های خاطی

اینستاگرام

شرکت اینستاگرام پنج شنبه گذشته اعلام کرد که تغییراتی در نحوه ی عملکرد این پلتفرم در مقابله با اکانت هایی که محتوای خارج از قوانین را منتشر می کنند، اعمال کرده است. از این رو پیام هشداری با محتوایی که اشاره به حذف احتمالی اکانت کاربران در صورت نقض قوانین اینستاگرام داشت به این پلتفرم افزوده شد.

بر طبق این تغییر، تاریخچه ای از پست ها، کامنت ها و حتی استوری هایی که کاربران پست کرده و اینستاگرام مجبور به حذف آن شده است را به فرد نمایش داده و همچنین دلایل حذف آن را نیز ذکر می کند.

این اطلاعیه سبب شفاف سازی شده و کاربرانی که در استفاده از اکانت اینستاگرامشان دچار مشکل شده اند را به اصطلاح شوکه نمیکند.

با این حال این کمپانی راه اعتراض به این هشدار را برای کاربران از پیش نیز ساده تر کرده و دیگر برای اعلام اعتراض و یا درخواست تجدید نظر مرتبط به این تغییر نیازی به استفاده از صفحه ی help اینستاگرام در وب نیست.

در حال حاضر این شرکت شروع به حذف اکانت هایی کرده که چندین بار قوانین اینستاگرام را نقض کرده و درصد بالایی از محتوای اکانت مطابق با سیاست های اینستاگرام نمی باشد. 

این کمپانی در وبلاگ رسمی خود نوشته است: “همچون اجرای سیاست ها در فیس بوک، این تغییر به ما این اجازه را می دهد تا قوانین را به طور پیوسته اجرا کرده و همچنین در راستای این تغییرات شرایطی ایجاد می گردد که کاربران برای محتوایی که پست می کنند بیشتر احساس مسئولیت کنند”.

مطلب مرتبط  آیفون و آیپد ها هم قابل هک شدن هستند!

این خبر در هفته ای منتشر شد که مردی که متهم به قتل یک دختر 17 ساله است تصویری از بدن خونی دختر را در اکانت اینستاگرامش منتشر کرده است. اگرچه اینستاگرام به سرعت تصویر را حذف کرده است ولی کپی هایی از تصویر در اینستاگرام و باقی شبکه های اجتماعی همچنان منتشر و دست به دست شده اند و موجب افزایش نگرانی ها راجع به پیامد پیام های منتشر شده در پلتفرم های اجتماعی شده است.

همچنین این کمپانی همواره متهم به عدم محافظت از نوجوانان در ارتباط با تصاویر به نمایش درامده برای این گروه سنی می باشد.

از این رو میتوان گفت اینستاگرام مجبور به اعمال این تغییرات فعلی شده است. البته جزئیات این قانون بسیار مبهم است اما انتظار می رود که این سیاست منجر به کاهش تعداد اکانت های مشکل ساز در این پلتفرم محبوب گردد.

منبع : cnet

تبلیغ در گوگل برتینا

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 5 / 5. تعداد نظرات : 1

The following two tabs change content below.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *